کد خبر: ۴۷۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خبر داد:
پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان توسط صندوق بیمه کشاورزان همواره میزان بیمه گذاری کشاورزان که رو به کاهش است.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از برنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از تسهیل امسال شیوه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، عدیل سروی در سومین گردهمایی سراسری مدیران وزارت جهاد کشاورزی در سالن حجاب تهران افزود: خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با تجمیع شرکتهای خدمات دولتی در وزارت جهاد کشاورزی از جمله ره‌یافتهای موفقیت آمیز کلان کشوری بود که با همت مضاعف و پیگریی‌های مجدانه در پرداخت مطالبات گندم کاران حلاوت آن بر کام کشاورزان بیشتر خواهد شد.

وی اظهار کرد: هدف گذاری مناسب در بخش های مختلف اجرایی وزارت جهاد کشاورزی به ویژه در زراعت و باغبانی و نیز دام موفقیت های چشمگیری را در سال جاری به همراه داشته است.

او گفت: وزارت جهاد کشاورزی با معرفی ارقام گندم جدید با نیاز آبی کم و کاهش تعداد آبیاری به حداقل دو نوبت در ارقامی مثل پیش گام ، گنبد و میهن به عنوان آبی و موفقیت در تولید بذر ارقام گندم دیم گرمسیری برای کاستن از میزان ریسک اثرات سوء خشکسالی در تولید بذر گام های بلندی برداشته است.

سروی افزود: تامین بذور هیبرید پر محصول خارجی با نیاز آبی کمتر و نیز مقاوم به سرما و ریزش از رویکردهای مناسب دولت در ارقام متنوع زراعی برای توسعه کشت آن است.

او تشکیل بنیاد توانمند سازی گندم کاران پیشگام کشور را گام مثبتی در آموزش کشاورزان ، انتقال یافته های تحقیقاتی و علم روز دنیا دانست و گفت: در کنار اینها باید با پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان توسط صندوق بیمه کشاورزان همواره میزان بیمه گذاری کشاورزان که رو به کاهش است را افزایش دهیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: این که در حال حاضر در وضعیت خشک و کم آبی قرار گرفته ایم یک اصل است که همواره باید تلاش‌ها برای بهینه سازی فعالیت‌ها از جمله افزایش تولید ماده خشک به ازای هر متر مربع آب ، اصلاح الگوی کشت ، تامین بذور مقاوم به تنش آبی با راندمان بالا ، بهبود تغذیه گیاهی ، آموزش نیاز محور کارشناسان و کشاورزان و بهره گیری از علم دنیا برای پایداری در تولیدات اقتصادی کشاورزی باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار