کد خبر: ۴۸۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
ماموریت صندوق در استان اردبیل زیر پوشش بردن بیش از 129 هزار نفر از روستاییان، کشاورزان و عشایر که 32درصد از این میزان محقق شده است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان اردبیل از تشکیل ستاد توسعه راهبردی روستاییان در این استان خبر داد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما- رضا عبداللهی در آیین اعطای احکام مستمری در روستای نوشهر گفت: دولت توجه ویژه ای به بیمه اجتماعی دارد و به دنبال فراگیر کردن آن است، از این رو ستادی در استان اردبیل برای پیگیری امر تشکیل می شود.

وی افزود: ماموریت صندوق در استان اردبیل زیر پوشش بردن بیش از 129 هزار نفر از روستاییان، کشاورزان و عشایر است که تاکنون 32 درصد آن به میزان 42 هزار نفر محقق شده و صندوق بیمه استان اردبیل از حیث در رتبه ششم کشوری قرار دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا طی 2 سال آینده افراد باقی مانده را نیز زیر پوشش قرار دهیم و زحمتکشان بخش کشاورزی از سه مزیت دریافت مستمری به دلیل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت بهره مند شوند.

عبداللهی افزود: افراد زیر پوشش 15 سال پس از زمان آغاز قرارداد با 65 سال سن می توانند بازنشسته شوند و برابر حق بیمه پرداختی، مستمری دریافت کنند.

وی گفت: افرادی که هنوز مشمول بیمه نیستند می توانند به 78 کارگزاری صندوق بیمه روستاییان و عشایر در نقاط مختلف استان مراجعه کنند و دولت نیز دو سوم مبلغ را پرداخت می کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان اردبیل گفت: دولت در سه موضوع بیمه اجتماعی، آب و محیط زیست حساس است و در برنامه ششم توسعه کشور نیز به بیمه توجه خاصی خواهد شد که این امر موجب بهبود شرایط اعتباری و در نتیجه افزایش کیفیت خدمات صندوق به روستاییان، عشایر و کشاورزان می شود.

عبداللهی با اشاره به اراده مسوولان مبنی بر توسعه خدمات، افزود: توسعه روستاها در دستور کار است و به مهاجرت معکوس فکر می شود که هرچه فراگیرتر شدن بیمه روستایی می تواند به این امر کمک کند و مردم نیز باید در این زمینه همراهی داشته باشند.
در ادامه این آیین احکام پرداخت مستمری 11 نفر از اهالی روستای نوشهر با حضور مسوولان استانی تحویل شد./0002
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار