کد خبر: ۴۹۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۸
ایران جزو کشورهایی است که با انواع خطرهای طبیعی از جمله سیل و تگرک روبروست و توجه به توسعه بیمه کشاورزی برای تولید پایدار مفید است.
 قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور از افزایش چمشگیر میزان تعهدات بیمه محصولات کشاورزی در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایرنا-  ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، محمد ابراهیم حسن نژاد روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بیمه محصولات کشاورزی استان اردبیل افزود: ایران جزو کشورهایی است که با انواع خطرهای طبیعی از جمله سیل و تگرک روبروست و توجه به توسعه بیمه کشاورزی برای تولید پایدار مفید است.

او اظهار کرد: تاکنون بیش از 153 نوع محصول کشاورزی در برابر 204 خطر طبیعی و آفات و امراض زیر پوشش قرار گرفته و امیدواریم کشاورزان محصولات خود را پوشش بیمه ای دهند.

او گفت: صندوق توسعه بیمه کشاورزی هر سال 12 هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت می کند و تلاش می شود میزان این اعتبارات افزایش یابد.

وی افزود: امسال به دلیل اهمیت زراعت گندم که یک محصول راهبردی است حق بیمه افزایش چندانی نسبت به سال گذشته نداشت تا کشاورزان با دلگرمی بتوانند محصولات خود را بیمه نمایند.

وی در زمینه تاخیر در پرداخت هزینه بیمه اظهار امیدواری کرد با افزایش معاملات اعتباری در کمترین زمان ممکن طلب کشاورزان پرداخت شود.

او با اشاره به اینکه سرمازدگی خسارت سنگینی به باغ ها وارد می کند از باغداران خواست اقدام به بیمه باغات خود کنند.

حسن نژاد همچنین گفت: در دنیا تعداد محدودی از کشورها برای یک تا چهار محصول کشاورزی بیمه اجباری دارند و ایران اولین کشوری است که 154 نوع از محصولات کشاورزی را به صورت اختیاری بیمه می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار