کد خبر: ۴۹۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۳
برخی کارشناسان نیز معتقدند که چنانچه وضعیت به همین منوال پیش رود، نمی ‌توان به بقا و استمرار خدمات بیمه عمر در اروپا خوشبین بود؛ بنابراین ضرورت بازنگری در نرخ دریافتی‌ ها و سود آن به طور جدی احساس می ‌شود.
طبق آخرین گزارش منتشر شده صنعت بیمه عمر در اروپا روزهای خوبی را تجربه نخواهد کرد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  رویترز،  بر اساس نتایج مطالعه ‌ای که اخیرا در این زمینه صورت گرفته، مهم‌ترین علت این امر در پایین بودن میزان نرخ بهره اعلام شده است؛ کم بودن میزان نرخ بهره، کاهش سود عوامل تاثیر‌گذار را به دنبال دارد.

طبق این گزارش، 47 درصد بیمه ‌گران، اروپا را به عنوان یک بازار کارآمد در بخش بیمه عمر نمی ‌شناسند، از این میان 46 درصد سرمایه ‌گذاری‌ های شان را تنوع بخشیده ‌اند و به سمت سهام ‌های پرریسک‌ تر سوق داده ‌اند تا کمبود بازدهی سهام اوراق قرضه جبران شود.

در همین حال، 55 درصد از مدیران شرکت های بیمه معتقدند در این شرایط، ادامه حیات پوشش بیمه عمر به ‌زودی در اروپا غیرممکن خواهد شد چرا که سطح پایین نرخ بهره، سود بخش‌ های بیمه ‌گر را کاهش داده و باعث پایین آمدن راندمان سرمایه‌گذاری ‌های اوراق قرضه یا سرمایه ‌گذاری‌های شبکه مستقل شده است.

یک ‌سوم مدیرانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، به سوی بازارهای دیگر روی آورده ‌اند و یک‌ پنجم دیگر نیز تصمیم دارند تا سه سال آینده این اقدام را انجام دهند.

طبق این گزارش، برخی دیگر از مدیران برای مقابله با این شرایط نرخ حق بیمه ‌ها را افزایش داده یا در برخی موارد سرمایه ‌های ‌شان را به سوی سهام ‌های پرسودتر هدایت کرده ‌اند؛ سهام ‌هایی مانند اوراق قرضه شرکتی که با وجود سود بیشتر، ریسک بالاتری نیز دارند.

برخی کارشناسان نیز معتقدند که چنانچه وضعیت به همین منوال پیش رود، نمی ‌توان به بقا و استمرار خدمات بیمه عمر در اروپا خوشبین بود؛ بنابراین ضرورت بازنگری در نرخ دریافتی‌ ها و سود آن به طور جدی احساس می ‌شود.

به گفته آنان، تمام شرکت های بزرگ سعی دارند محصولاتی ساده و بنیادین در بازار ارائه کنند چراکه مردم نگران وضعیت اقتصادی هستند و در این شرایط بیمه های درمانی راحت تر فروخته می شوند.

این در حالی است که صنعت بیمه اروپا در کل رشد خوبی را در کارنامه خود ثبت کرده است. رشد این صنعت در سال گذشته كمك شایانی به رشد اقتصادی و توسعه اروپا كرده است. میزان سرمایه گذاری صنعت بیمه در اقتصاد اروپا نیز بیش از هشت هزار میلیارد یورو گزارش شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: