کد خبر: ۵۰۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۳
بیمه عمر و هم در بخش غیرعمر، این بازارها میانگین رشد سالانه دو رقمی داشته اند که جنوب و شرق آسیا در هر دو مقوله انسجام بازار و سرعت رشد پیشرو بوده اند.

با توجه به رشد اقتصادی در سال جدید میلادی پیش بینی می شود که بازارهای نوظهور رشد بیشتری را تجربه کند که این روند باعث شکوفایی صنعت بیمه درمان و عمر می شود.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، صنعت بیمه بازارهای نوظهور رشد خوبی داشته اسـت .هم در بخش بیمه عمر و هم در بخش غیرعمر، این بازارها میانگین رشد سالانه دو رقمی داشته اند که جنوب و شرق آسیا در هر دو مقوله انسجام بازار و سرعت رشد پیشرو بوده اند.

پیشرفت های اخیر در بازار شامل برخی تصمیمات قانون گذاران در بازارهای نوظهور برای افزایش سرمایه صنعت بیمه از طریق وضع الزامات سرمایه ای سختگیرانه مانند رژیم های مبتنی بر ریسک نیز است. دیگر پیشرفت ها شامل توسعه بیمه های خرد که پوشش برای افراد کم درآمد را ارائه می کند و افزایش رواج بانک-بیمه به عنوان یک کانال توزیع است.

بازار نوظهور، یک بازار ملی که در فرآیند پیشرفته ‌تر شدن قرار دارد و دارای نقد شوندگی در بدهی‌های محلی و بازار سهام است، از طرفی با برخی تغییرات در سیستم مقرراتی و بازارها، رو به روست. بازارهای در حال ظهور (یا نوظهور) با سطح بازارهای کارا، فاصله زیادی دارند و فاقد مقررات و استاندارهای سخت حسابداری و بازارهای اوراق بهادار هستند که در کشورهای توسعه ‌یافته نظیر ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن مرسوم است. اما این کشورها، دارای زیرساخت‌ های فیزیکی لازم، نظیر سیستم بانکی، بورس اوراق بهادار و پول واحد هستند.

بازارهای در حال ظهور از سوی سرمایه ‌گذاران به‌عنوان یک فرصت کسب بازدهی بالا نگریسته می ‌شوند، چرا که آنها اغلب از نرخ رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی سریع ‌تر برخوردار هستند. این بازارها همچنین از روند صنعتی ‌سازی بالایی نیز برخوردارند.

طبق گزارش های منتشر شده، تقاضا برای بیمه ‌های خصوصی در بازارهای نوظهور به سرعت در حال افزایش است و به نحوی که از سال 2003 تا آغاز 2013 حق‌ بیمه ‌های سالیانه 11 درصد افزایش داشته و انتظار می رود تا سال 2020 سالیانه 10 درصد رشد نشان دهد.

کارشناسان تاکید می کنند که شرکت های بیمه برای استفاده از این فرصت، لازم است سیستم‌ های مختلف ارایه خدمات در بازارهای مختلف به ویژه نقش بیمه‌ های درمان خصوصی را در ارتباط با سایر برنامه‌ های بیمه سلامت دولتی و اجتماعی شناسایی کنند و با استفاده خلاقانه از شبکه ‌های توزیع و اجرا برنامه های برای افزایش آگاهی مردم، نفوذ بیمه‌ های خصوصی را افزایش دهند.

بحرین، اندونزی، مالزی، عربستان سعودی و امارات متحده عربی از کشورهای پیشرو هستند. عربستان و مالزی دو بازار تکافلی با بالاترین ظرفیت رشد هستند اگر چه بازارهای بیمه ای آنها در مراحل متفاوتی از توسعه قرار دارند. بیمه موسسه ها و شرکت ها و بیمه های غیرعمر در خاورمیانه غالب و فراگیر هستند. اما در مالزی بیمه های عمر و بیمه های مربوط به افراد از بیمه های غالب هستند.

فرهنگ بیمه در مالزی نسبت به خاورمیانه بالاتر است. در خاورمیانه آگاهی افراد از بیمه های متداول غیر از بیمه های اجباری به خاطر مغایرت با شریعت بسیار پایین است. بر این اساس تقاضا برای بیمه تکافل در میان مدت و بلند مدت در این منطقه از جهان افزایش خواهد یافت.

یش‌بینی می‌ شود كه رشد اقتصادی كشورهای در حال توسعه در سال 2016 تا 4.8 درصد باشد. این پیش ‌بینی اگرچه نسبت به پیش ‌بینی گذشته كمتر است اما از پیش ‌بینی ‌های پس از بحران اقتصادی مالی جهان كه رشد 4.3 درصدی را پیش ‌بینی كرده بود، اندكی بیشتر است. همچنین پیش‌ بینی می ‌شود كه رشد اقتصادی چین در سال 2016 بیشتر شود، درحالی كه انتظار می‌ رود روسیه و برزیل همچنان در ركود به‌ سر ببرند. منطقه شرق و جنوب آسیا، به رهبری هند، رشد نسبتا خوبی را در سال‌جاری تجربه خواهد كرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: