کد خبر: ۵۰۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
دولت عربستان کمیته چهارجانبه ای را تشکیل داد تا دلایل افزایش نرخ بیمه نامه اتومبیل در این کشور را در دو سال گذشته بررسی کند.
دولت عربستان سعودی با تشکیل کمیته نظارتی درصدد است تا دلایل اصلی افزایش ناگهانی نرخ بیمه نامه اتومبیل در این کشور را بررسی کند.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس ریویو، دولت عربستان کمیته چهارجانبه ای را تشکیل داد تا دلایل افزایش نرخ بیمه نامه اتومبیل در این کشور را در دو سال گذشته بررسی کند. در این کمیته صندوق پول عربستان، اتاق تجاری جده، اتاق تجاری ریاض و اتاق تجاری اشراقیه حضور دارند.

"سعید البسطامی" معاون کمیته حمل و نقل در شورای اتاق و صنایع عربستان گفت: نرخ بیمه نامه های اتومبیل به شدت افزایش داشته است و این مسئله به افزایش بی رویه نرخ حمل و نقل عمومی دامن زده است.

طبق این گزارش، وظیفه اصلی این کمیته چهارجانبه جلوگیری از افزایش مجدد نرخ بیمه نامه ها به ویژه بیمه نامه شخص ثالث است.

در گزارش ها آمده بود که صنعت بیمه اتومبیل ریاض با چالشهای بیشماری روبه رو است؛ و به گفته متخصصان  صنعت این کشور به سیستم نظارتی مستقلی احتیاج دارد که نحوه عملکرد شرکت های بیمه و چگونگی پرداخت خسارت ها را بررسی کند. فعالان و مقامات ارشد در ریاض خواستار تاسیس سازمانی مستقل شده بودند تا بر نحوه عملکرد بیمه گران فعال در بخش بیمه اتومبیل که اکنون 25 درصد از کل بازار بیمه را در اختیار دارند، نظارت کند.

طبق قانون عربستان، شرکت های بیمه تا زمان تعمیر اتومبیل و ارائه صورتحساب از سوی بیمه گذار هیچ تعهدی در قبال شهروندان خسارت دیده ندارند و می توانند فرآیند پرداخت خسارت را مدت ها به تعویق بیاندازند.

نام:
ایمیل:
* نظر: