کد خبر: ۵۰۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۸
در نیمه چهارم سال گذشته میلادی حق بیمه اتومبیل در بریتانیا نسبت به همین بازه زمانی در سال پیش از آن تقریبا هفت درصد افزایش داشته است.
شهروندوان بریتانیایی با آغاز سال نو میلادی، برای بیمه کردن اتومبیل شخصی شان هزینه بیشتری خواهند کرد.

به  گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از لایو اینشورنس،، طبق آخرین اطلاعات انجام شده توسط انجمن بیمه در بریتانیا، حق بیمه اتومبیل در سرتاسر این کشور حدود هشت درصد افزایش داشته است.

در نیمه چهارم سال گذشته میلادی حق بیمه اتومبیل در بریتانیا نسبت به همین بازه زمانی در سال پیش از آن تقریبا هفت درصد افزایش داشته است.

در بیانیه این انجمن آمده است که این افزایش رابطه مستقیمی با افزایش مالیت ها دارند که مشتریان تمامی بخش ها را در بر می گیرند. میزان مالیات ها در این مدت حدود 6 درصد افزایش و این رقم تا پایان سال 2015 میلادی به طور کل 9.5 درصد رشد داشته است.

طبق این گزارش، به طور میانگین میزان حق بیمه ثبت شده خصوصی در سال گذشته به 614.26 دلار به صورت سالانه رسیده است.

این در حالی است که برخی از کارشناسان بر این باورند که تغییر محاسبه بیمه شخص ثالث که در سال های گذشته در میان بیمه گران مرسوم شده است، در این افزایش قیمت بی تاثیر نبوده است.

در کشورهای اروپایی مانند بریتانیا تمدید بیمه‌ نامه شخص ثالث را با توجه به میزان نمره منفی رانندگان انجام می دهند. طبق گزارش دو موسسه انگلیسی از میزان پرداختی بیمه شدگان برای بیمه نامه ‌های خودرو، هر بریتانیایی بر اساس میزان خلافی رانندگی ‌اش ملزم به پرداخت درصد بیشتری از حق بیمه نامه است. به طور مثال رانندگانی که بین ۱۱-۱۰ و ۱۲ نمره یا بیشتر تخلف رانندگی دارند، به ترتیب ملزم به پرداخت ۸۱٫۳ تا ۸۹٫۳ درصد حق بیمه‌ نامه ببیشتر هستند.

از این رو شرکت های بیمه بین المللی سعی دارند پوشش ریسک حوادث جاده ای را با در نظر گرفتن سوابق راننده محاسبه کنند. تا جایی که یکی از کارشناسان مؤسسه تحقیقاتی در بریتانیا می گوید: شرکت های بیمه تصمیم دارند تصویری از سوابق رانندگان تحت پوشش بیمه خودرو شرکت شان داشته باشند و هرچه میزان تخلفات رانندگی مثل سرعت غیر مجاز راننده ای بیشتر باشد حق بیمه نامه پرداختی برای پوشش ریسک حوادث جاده ای نیز بالاتر خواهد رفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: