کد خبر: ۵۱۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
افزایش بی ثباتی سیاسی در جهان منجر به افزایش خرید بیمه "خشونت های سیاسی" و "بیمه تروریسم" توسط شرکت های تجاری و افراد حقیقی در هند شده است.

افزایش فعالیت های تروریستی و رشد دامنه عملیات های گروه تروریستی "داعش" باعث شده تا بازار بیمه تروریسم در هند داغ شود.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، افزایش بی ثباتی سیاسی در جهان منجر به افزایش خرید بیمه "خشونت های سیاسی" و "بیمه تروریسم" توسط شرکت های تجاری و افراد حقیقی در هند شده است.

طبق این گزارش، این بیمه نامه ها اکثرا توسط شرکت های سرمایه گذاری در بازار خارجی این کشور خریداری شده است چراکه این شرکت ها بیشتر در معرض خطر هستند.

بیمه تروریسم یکی از راهکارهای ارائه شده برای جبران خسارت است. اما با افزایش حملات و تهدیدها در کشورها، اکثر شرکت های بیمه نرخ های خود را در مورد خطرات مربوط به تروریسم بالا برده اند و همچنین شرکت های بیمه ای که پوشش تروریسم را در بیمه نامه ها تحت عنوان پوشش اضافی لحاظ کرده بودند، تصمیم به بالابردن نرخ این پوشش در بیمه نامه ها گرفتند.

"کتان کاله" یکی از مدیران صنعت بیمه هند در این باره گفت: شرکت های هندی به شدت خواهان خرید بیمه نامه های هستند که حفظ دارایی های آنان در جهان را به ویژه فعالیت های آنان در غرب آسیا و آفریقا تضمین کند.

به گزارش بیزینس استاندارد، افزایش تمایل برای خرید چنین پوشش های بیمه ای باعث شده که میزان حق بیمه ها افزایش یابد و بازار در هند نسبت به گذشته رقابتی تر شود.

طبق این گزارش، ممکن ارزش بازار بیمه خشونت های سیاسی و تروریسم در هندوستان به 302 میلیارد دلار افزایش یابد چرا که افزایش خرید این قبیل بیمه نامه ها باعث شده تا شرکت های بیشتری به سمت ارائه این محصولات گام بردارند.

تقاضا برای پوشش جنگ و تروریسم در خاورمیانه افزایش یافته است؛ به ویژه این نوع از پوشش برای موسسه ها و بانک ها به عنوان سنگ بنای مالی، از اهمیت خاصی برخوردار است.

بر این اساس حوادث تروریستی در شهرهای مختلف ترکیه، بروکسل و پاریس در ماه های گذشته نشان داد که به چه میزان جوامع غربی نیز می توانند قربانی این حملات شوند. با این حال این نخستین بار نیست که غربی ها شاهد این دست از حملات تروریستی هستند. اما شرکت های بیمه به تنهایی قادر به پوشش دادن خسارات بسیار سنگین اینگونه حملات نیستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: