کد خبر: ۵۱۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
"کنفرانس جهانی بیمه تکافل" با حضور بزرگان این صنعت یازدهم و دوازدهم ماه جاری میلادی در امارات متحده عربی برگزار می شود.

فعالان و متخصصان بیمه تکافل در خاورمیانه برای بررسی چشم انداز این صنعت در دوبی گردهم می آیند.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، "کنفرانس جهانی بیمه تکافل" با حضور بزرگان این صنعت یازدهم و دوازدهم ماه جاری میلادی در امارات متحده عربی برگزار می شود.

در وب سایت اصلی این کنفرانس آمده است که این کنفرانس دو روزه در حقیقت تنها گردهمایی اصلی در جهان است که نقش موثری در توسعه این صنعت در دهه های گذشته ایفا کرده است و در آینده نیز در جهت تقویت ابزارهای اصلی توسعه بیمه تکافل کمک می کند.

واژه تکافل از واژه عربی کفالت گرفته شده که به معنای ضمانت مشترک و هدف آن مشارکت و یاری دو جانبه میان اعضای گروه مشخصی است. در عمل، تکافل به عنوان روشی مبتنی بر ضمانت مشترک اعضاء یک گروه در برابر ضرر‌ و زیان‌های احتمالی وارد بر هر یک از آنها مطرح می‌شود.

اعضای این گروه در صورتی که برای فردی مشکل و یا حادثه‌ ای رخ دهد، بر ضمانت و وثیقه مشترک اتفاق نظر داشته و مجموع منابع جمع‌ شده را برای جبران خسارت به فرد ضرر دیده می‌ پردازد. تمامی اعضای گروه تلاش می‌ کنند تا فرد نیازمند را حمایت کنند. در این وضعیت ریسک ناشی از سرمایه‌ گذاری وجوه تنها متوجه شرکت تکافل نبوده و خلاف بیمه ‌های تجاری معمول، همه اعضاء به اندازه سهم خود از سود و زیان فعالیت‌ ها متاثر خواهند شد.

همچنین در پایان سال مالی اگر مازادی ناشی از فعالیت‌های تکافلی باقی ‌مانده باشد، در میان اعضاء تقسیم می‌ شود. موضوع مهم دیگری که در تکافل تاکید بالایی بر آن می شود، نحوه به کارگیری منابع حاصل از تشکیل شرکت تکافل است. دارایی های تکافل باید در مسیر کسب و کارهای مشروع به کار گرفته شود، به عنوان مثال نمی توان سرمایه تکافل را در فعالیت هایی که برای تامین سرمایه، بهره پرداخت می کنند، مورد استفاده قرار داد.

به گفته مدیران برگزاری این کنفرانس، این گردهمایی با تسهیل مباحث، افزایش تحقیقات و ارائه راهکارهای عملی کمک شایانی به توسعه بیمه اسلامی کرده است.

در این گزارش آمده است که صنعت بیمه اسلامی به رغم رشد سریع در طول هفت سال گذشته همچنان نیازمند ارائه راهکارهای پویاست، هرچند که میزان دارایی های این صنعت در طول پنج سال گذشته دوبرابر شده است. همچنین برای اینکه این صنعت بتوانند در چشم انداز جهانی صنعت بیمه حضور چشمگیری داشته باشد، باید استراتژی های کارامدتر و جدیدتری از سوی فعالان این صنعت ارائه و اجرایی شود.

کنفرانس جهانی بیمه تکافل در حقیقت سکوی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها میان رهبران جهانی این صنعت است؛ رهبران و مدیرانی که از سرتاسر جهان در این کنفرانس دو روزه شرکت خواهند کرد.

طبق این گزارش، مدیران شرکت های بیمه فعال در خلیج فارس، آسیای جنوب شرقی و بازارهای نوظهور مانند آفریقا و برزیل در این نشست حضور چشمگیری دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: