کد خبر: ۵۱۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲
بحران مالی کنونی در یونان از سال 2009 آغاز شد اما این بحران ریشه در ساختار اقتصادی ضعیف و بدهی‌‎های دولتی داشت که سابقه آن به یک دهه پیش از آغاز این بحران بر می گردد.
خطر ورشکستگی صنعت بیمه یونان را تهدید می کند.

  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از لایو اینشورنس،سال گذشته میلادی صنعت بیمه در یونان شاهد افت شدیدی بود و اکثر شهروندان این کشور به دلیل شرایط بد اقتصادی تصمیم بر لغو بیمه نامه های خود گرفتند.

اکنون کارشناسان فعال در این صنعت بر این باورند که این شرایط به دلیل بحران اقتصادی در این کشور همچنان ادامه خواهد داشت. یونانی ها به خاطر کاهش درآمدهای شان حاضر به خرید بیمه نامه نیستند، چرا که اکثر آنان نمی توانند صورت حساب های خود را به موقع پرداخت کنند.

در این گزارش آمده است که شرکت های بیمه در این کشور حدود 815 میلیون یورو در سال 2015 میلادی حق بیمه کمتر کسب کرده اند که این رقم در هشت سال گذشته در یونان بی سابقه بوده است.

اگرچه بحران مالی کنونی در یونان از سال 2009 آغاز شد اما این بحران ریشه در ساختار اقتصادی ضعیف و بدهی‌های دولتی داشت که سابقه آن به یک دهه پیش از آغاز این بحران بر می گردد.

بحران سال 2009 که افزون بر یونان، برخی دیگر از کشورهای بدهکار حوزه یورو را نیز در بر می‌گیرد، به تغییرات گسترده‌ای در اقتصاد و حتی سیاست این کشور منجر شد.

کاهش قابل توجه درآمدها، افزایش بدهی، افزایش بیکاری، اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه و البته بی ثباتی سیاسی، از عمده ترین تبعات بحران مالی یونان در سال‌های اخیر بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: