کد خبر: ۵۱۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
رئيس داروخانه هاي دانشگاه علوم پزشكي تهران تشريح كرد:
بيمه خدمات درماني در بخش بستري، مطالبات خود را از ارديبهشت سال گذشته به داروخانه ها پرداخت نكرده و امسال نيز هيچ پولي به ما نداده اند.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئيس داروخانه هاي دانشگاه علوم پزشكي تهران، تاخير چند ماهه بيمه ها در پرداخت مطالبات داروخانه ها و كمبودهاي دارويي را از جمله مشكلات داروخانه هاي اين دانشگاه عنوان كرد.

خيرالله غلامي  در گفت وگو با خبرگزاری ايرنا افزود: بيمه خدمات درماني در بخش بستري، مطالبات خود را از ارديبهشت سال گذشته به داروخانه ها پرداخت نكرده و امسال نيز هيچ پولي به ما نداده اند.

وي خاطرنشان كرد: همچنين اين سازمان بيمه گر مطالبات خود در بخش سرپايي را از مرداد سال گذشته پرداخت نكرده است؛ تامين اجتماعي نيز مطالبات خود را تا آخر شهريور سال گذشته پرداخته است.

غلامي افزود: پرداخت نشدن اين مطالبات، چرخه عرضه خدمات دارويي را در داروخانه هاي دانشگاه علوم پزشكي تهران به هم ريخته زيرا به هر حال براي تهيه كالاهاي خود بايد هزينه ها را پرداخت كنيم تا كالا به دست مردم برسد؛ با ادامه اين روند ممكن است در ارائه خدمات دچار مشكل شويم.

** اختلاف نظر بر سر كمبودهاي دارويي
در حاليكه سازمان غذا و دارو رقم كمبودهاي دارويي را 20 قلم اعلام كرده، رئيس داروخانه هاي دانشگاه علوم پزشكي تهران تصريح كرد: در داروخانه هاي خود حدود 60 تا 70 قلم دارو، كمبود داريم.
غلامي افزود: با وزارت بهداشت بر سر ارقام كمبودهاي دارويي اختلاف نظر داريم. وزارت بهداشت فهرست كمبودهاي دارويي ما را قبول ندارد، آنها مي گويند دارو در بازار موجود است اما ما نمي توانيم آن را تهيه كنيم.
وي گفت: البته برخي از اين كمبودهاي دارويي مربوط به داروهاي وارداتي مشابه توليد داخل است كه چون توليد داخل آن وجود دارد، ميزان واردات آن محدود شده است، اما پزشكان اين داروها را تجويز كرده و بيماران نيز آن را از ما مطالبه مي كنند و هنگامي كه ما مي گوييم نداريم و فقط برند ايراني آن را داريم از نظر آنان كمبود دارويي است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار