کد خبر: ۵۱۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس
در کشور تعدادی از اعضای این صندوق دارای سنین بالا هستند و در عمل بازپرداخت حق بیمه برای افراد با سن بالا ، امکان دریافت مستمری را برای آینده دچار مشک و در جلسه کمیسیون تلفیق بررسی میشود.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از نهایی شدن لایحه بودجه ظرف دو روز آینده خبر داد و گفت : موارد ارجاع شده به کمیسیون هم عصر امروز بررسی خواهد شد .

گزارش خبرگزاری صدا و سیما - بررسی ارجاع شده های صحن در کمیسیون تلفیق ؛ عصر امروزمحمدرضا پورابراهیمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اتمام رسیدگی به  موارد الحاق هزینه ای و درآمدی و  الحاق به ماده واحده  تا پایان نوبت صبح صحن علنی مجلس افزود : با توجه به تصمیم رئیس مجلس  عصر امروز کمیسیون تلفیق برای بررسی موارد ارجاعی تشکیل می شود .

وی افزود :  با اتمام بررسی موارد ارجاعی به کمیسیون تلفیق تا عصر امروز پیش بینی میشود ظرف دو روز آینده بررسی لایحه بودجه در صحن علنی به اتمام برسد .

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس درباره سرنوشت تبصره 14 لایحه بودجه  درباره موضوع هدفمندی یارانه ها گفت : به دلیل اهمیت بخش هزینه ای موضوع تبصره 14 مجلس تصمیم گرفت که موارد به کمیسیون تلفیق ارجاع شود .

پورابراهیمی افزود : اهمیت از آن جهت است که ما با مصوبه قبلی خودمان بحث اختصاص منابع حاصل از  جایگزینی بخش سه هک پردرآمدی را برای حوزه تولید و اشتغال در نظر گرفتیم . این نماینده مجلس ادامه داد : براساس این مصوب قرار شد ذیل موضوع بحث اختصاص منابع به بخش اشتغال و تولید ، سر فصل ها معین شود زیرا در مصوبه امروز این سرفصل ها معین نشده بود و  ارجاع به کمیسیون تلفیق شد که در جلسه عصر بررسی خواهیم کرد .

پورابراهیمی گفت : آنچه پیش بینی می شود در کمیسیون مد نظر قرار گیرد یکی اختصاص منابع برای موضوع خود اشتغالی ، بحث وجوه اداره شده و  پرداخت سود تسهیلات به بنگاههایی که دچار مشکل شده اند است تا در عمل از این محل به  رونق اقتصادی کشور کمک شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس همچنین درباره تصویب تبصره 16 هم گفت :  مقرر شد  دولت اجازه داشته باشد 10 درصد اعتبارات هزینه ای و 5 درصد اعتبارات تملک سرمایه ای را برای مصوباتی که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعیین می کند اختصاص دهد تا در این جهت موضوع محورهای مورد مطالبه در اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود .

پورابراهیمی گفت : نگاه به این تبصره آن است که باید خروجی داشته باشد ، وقتی مجلس این مجوز را به دولت ارائه می کند امید دارد این ستاد با برنامه ریزی دقیق و رویکرد منسجم و برنامه یکساله که بتواند خروجی بگیرد از این ظرفیت استفاده کند .

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس همچنین در خصوص بحث حل مشکل بیمه شدگان صندوق بیمه عشایر و روستائیان هم گفت :  امروز در کشور تعدادی از اعضای این صندوق دارای سنین بالا هستند و در عمل بازپرداخت حق بیمه برای افراد با سن بالا ،  امکان دریافت مستمری را برای آینده  دچار مشکل کرده است .

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه این افراد با سن بالا امکان ادامه فعالیت برای پرداخت حق بیمه ندارند گفت : امروز در صحن مجلس موضوع بحث و رفع ابهام مطرح شد که سن این افراد با چه عددی محاسبه شود  و یا میزان پرداخت آنها چقدر باشد که امروز در جلسه عصر کمیسیون تلفیق این رفع ابهام بررسی خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد : انشاء الله برای امسال تصمیم خوبی برای کسانیکه سن آنها بالاست و نمی توانند پرداخت حق بیمه را استمرار دهند گرفته خواهد شد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار