کد خبر: ۵۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
هزینه خرید بیمه نامه عمر برای هفت میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت جهان با ارزش کل سالانه 100 هزار دلار است.
در آخرین گزارش منتشر شده آمده است که برای اینکه تمامی مردم جهان تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند، رقمی بالغ بر 190 تریلون دلار سرمایه لازم است.

 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از وب سایت "ویلیز تاورز واتسون"، گروه بیمه "ویلیز ری" در گزارش خود آورده است که این رقم تقریبا 2.5 برابر بیشتر از کل تولید ناخالص داخلی در جهان است
.

برای محاسبه این رقم از پلتفرم "آزور" شرکت "مایکروسافت" استفاده شده و این رقم شامل هزینه خرید بیمه نامه عمر برای هفت میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت جهان با ارزش کل سالانه 100 هزار دلار است. به گفته مدیران این شرکت، برای انجام این تحقیق تنها 90 دقیقه زمان گذاشته شده است.

بیمه عمر قرارداد بیمه ای است که علاوه بر پرداخت سرمایه در صورت فوت به بازماندگان، امکانات فوق العاده و متنوع سرمایه گذاری را نیز فراهم می کند.

"استفان اولاندز" یکی از مقامات عالی رتبه این شرکت در این باره گفت: آزمایش جالبی را انجام داده ایم و نتیجه استفاده از این تکنولوژی هرچند محدود است اما می تواند برای بیمه گران مفید باشد.

او افزود: این تحقیق نشان می دهد که الگوهای ریسک پذیری این صنعت چقدر کارآمد است و تا چه اندازه می تواند بر درستی قیمت ها تعیین شده برای محصولات و مدیریت ریسک شرکت ها صحه گذاشت.

"جاناتان سیلورمن" یکی از متخصصان بیمه در شرکت مایکروسافت نیز در این باره گفت: چه پرسشی برای بیمه گران از آن مهمتر است که بفهمند برای آنکه تمامی مردم بیمه عمر شوند چقدر سرمایه مالی لازم است؛ برای پاسخ دادن به این پرسش تنها دو ساعت زمان گذاشتیم و این نرم افزار هوشمند پیروز شد.

همچنین طبق تحقیقات شرکت "سوئیس ری" یکی از بزرگترین شرکت های بیمه اتکایی جهان، انتظار می رود حق بیمه عمر واقعی در اقتصادهای پیشرفته 2.5 درصد و در بازارهای نوظهور 11 درصد رشد کند. این شرکت اروپایی بر این باور است که اقتصاد جهانی حدود سه درصد رشد خواهد داشت و اقتصاد قاره آسیا با رشدی پنج درصدی افزایش معتدل را تجربه می کند این در حالی است که تورم فشار زیادی را به این بازار وارد می کند.

طبق این گزارش شرکت "ویلیز تاورز واتسون" که گروه بیمه "ویلیز ری" تحت آن فعالیت می کند، یک شرکت مشاوره ای مالی است که به تمامی مشتریانش در سرتاسر جهان کمک می کند تا با شناسایی تهدیدها، مسیر رشد و توسعه خود را بیابند. این شرکت حدود 39 هزار کارمند در 120 کشور جهان دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار