کد خبر: ۵۱۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
در ایران میزان تلفات جاده‌ای بالاست و در حال حاضر سالی ۱۰ هزار نفر در جاده‌های ما کشته می‌شوند. به همین دلیل استراتژی ما کنترل و کاهش سرعت است.
 صنعت بیمه - در سفر وزیر راه و شهرسازی به آلمان مذاکراتی در خصوص حضور شرکت‌های آلمانی در حمل و نقل و ترانزیت دریایی، مذاکره با فولکس واگن برای نوسازی کامیون‌های ایرانی و دیگر انواع حمل و نقل انجام شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، وزیر حمل و نقل آلمان در ادامه مذاکرات به همتای ایرانی خود پیشنهاد کرد تا از نزدیک از خودروهای کاملا هوشمندی که در آلمان ساخته می‌شوند، بازدید کند. وی با طرح این سوال که: آیا قصد دارید محدوده سرعت را در اتوبان‌های ایران حفظ کنید یا خیر؟ گفت: همانطور که جناب آقای وزیر می‌دانند در اتوبان‌های آلمان محدودیت سرعت وجود ندارد.

من اخیرا یک خودروی تمام اتوماتیک آئودی را در اتوبان مورد آزمایش قرار دادم که در سرعت ۱۳۰ کیلومتر، تمام کنترل خودرو دست ماشین است.

وی افزود: شاید در بحث توسعه شبکه جاده‌ای کشورتان جاده‌های جدید را طوری بسازید که مجبور نشوید مثل ما که بعدها آن را تغییر دادیم، بخواهید بعدا جاده‌هایتان را هوشمندسازی کنید. امروز ما جاده‌هایی را که قبلا ساخته‌ایم، هوشمندسازی می‌کنیم. ولی برای جاده‌های جدید شما شاید مفیدتر باشد که از همین حالا این کار در ساخت جاده انجام شود. منظور این است که این جاده‌ها با خودرو ارتباط برقرار می‌کنند.

وی ادامه داد: فلسفه ما این است که خودروی آینده باید کاملا هوشمند باشد و بدون این که هوا را آلوده کند، یعنی به صورت برقی کار کند، هم هوشمند است و هم سبز. ما برای اینکه بتوانیم از این فناوری استفاده بکنیم داریم ساختارهای زیربنایی خود را در حوزه فایبرگلاس در تمام جاده‌ها تجهیز می‌کنیم که بتوانیم با بالاترین حد سرعت جابه‌جایی اطلاعات بین جاده و ماشین را به این وسیله انجام دهیم. چون اگر بخواهیم بعد از ساخت جاده این کار را انجام دهیم بسیار هزینه‌بر خواهد بود. به همین دلیل ما قانونی را ۴هفته پیش تصویب کردیم که بر اساس آن همه جاده‌های جدیدی که ساخته می‌شوند باید به طور همزمان با فایبرگلاس تجهیز شوند.

وزیر حمل و نقل آلمان، گفت: از سوی دیگر در عنوان وظایف و اسم وزارتخانه شما علاوه بر راه و ترابری، ساختمان و شهرسازی هم هست. چنین ساختارهای زیربنایی دقیقا به هم مربوط می‌شوند. در این زمینه هم خوشحال می‌شوم که به تهران بیایم و با جنابعالی تبادل نظر کنم.

 
سیاست‌های متفاوت ایران در کنترل سرعت
 
آخوندی با تشکر از اطلاعاتی که در این زمینه ارایه شد، گفت: شرایط ما با شما متفاوت است و ما فعلا دنبال کنترل سرعت هستیم؛ زیرا در ایران میزان تلفات جاده‌ای بالاست و در حال حاضر سالی ۱۰ هزار نفر در جاده‌های ما کشته می‌شوند. به همین دلیل استراتژی ما کنترل و کاهش سرعت است.

بحث مدیریت جاده‌ها به شکل گسترده‌ای در ایران در حال اقدام است. چیزی حدود ۱۹۰۰ دوربین الکترونیکی در حال یکپارچه شدن و در حال نصب است و و بحث مدیریت الکترونیکی جاده‌ها از بحث‌های خیلی جدی است و سرمایه گذاری خوبی روی آن انجام می‌دهیم. بیش از ۳۰۰ میلیون دلار فقط سرمایه گذاری در این حوزه است که در سال جدید آغاز کرده‌ایم. علاقه‌مند هستیم اگر به ایران تشریف بیاورید از مرکز مدیریت الکترونیکی جاده‌های ما بازدید کنید.

آخوندی افزود: ما یک مرکز کنترل ۱۰۰ درصد الکترونیک برای تمام شبکه راه‌آهن ایران هم تعریف کردیم و داریم آن را اجرا می‌کنیم. ما موفق شدیم که سیستم کنترل تمام اتوماتیک را در ایران ایجاد کنیم. برای خطوط آهن می‌توانیم از مرکز کنترل؛ قطار را متوقف کرده و دستور مستقیم به قطارها بدهیم.

وزیر حمل و نقل آلمان با تایید نظر آخوندی، گفت: این تحولات لازم است و هر چه تعداد خودروها و وسایل و ناوگان در حال حرکت بیشتر باشد خطر تصادف بیشتر است و کنترل الکترونیکی این امکان را می‌دهد که جلوی تصادف‌ها گرفته شود. من با کمال میل حاضرم از این مرکز دیدن کنم.

براساس این گزارش، آخوندی در ادامه حضور خود در آلمان، روز پنج شنبه راهی دوسلدورف شد و روز جمعه از قطار هامبورگ بازدید کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار