کد خبر: ۵۱۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
اجراي طرح تحول در نظام سلامت سبب كاهش پرداخت از جيب بيمه شدگان و محدود شدن وجوه خارج از تعرفه شده است.
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاری ايرنا، مديركل بيمه سلامت استان سمنان گفت : در دولت يازدهم 243 هزار437 نفر از مردم اين استان زير پوشش بيمه درماني صندوق هاي بيمه اي اين اداره كل قرار گرفته اند.

 
عليرضا اعرابي  در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه اداره كل بيمه سلامت در دولت تدبير و اميد عملكرد خوبي داشته است ، افزود:با انجام سنجش رضايتمندي از طرح پوشش بيمه همگاني در سطح استان همزمان با آغاز اين طرح مردم 87 درصد رضايتمند بودند.

وي اظهار كرد : طرح پوشش بيمه همگاني رايگان در سال 93 اجرا شده و بيش از 54 هزار نفر ازاقشار آسيب پذير وكم در آمد استان سمنان كه فاقد بيمه درماني بودند زير پوشش قرار گرفتند.
وي هدف از ايجاد طرح تحول در نظام سلامت در دولت تدبير و اميد را ايجاد نشاط اجتماعي و تحت پوشش قرار دادن همه مردم ،ايجاد امنيت و آسايش رواني و سلامت آنها عنوان كرد و افزود: اجراي طرح تحول در نظام سلامت سبب كاهش پرداخت از جيب بيمه شدگان و محدود شدن وجوه خارج از تعرفه شده است.

وي تصريح كرد : پرداخت هزينه هاي درماني به بيمه شدگان بعد از اجراي طرح تحول در نظام سلامت در سال 93 نسبت به سال 92 رشد97 در صدي داشته است.

اعرابي ادامه داد : همكاري با دانشگاه هاي علوم پزشكي در اجراي طرح تحول در نظام سلامت دراستان ثمرات زيادي داشته كه شامل، رايگان شدن زايمان طبيعي و كاهش سزارين، كمك به ماندگاري پزشكان در بيمارستان ها و حضور در كليه ساعات، افزايش كيفيت هتلينگ بيمارستان ها جهت بيماران و همراهان آنان است.

وي خاطرنشان كرد : فرانشيز پرداختي بيمه شدگان در بخش بستري براي روستائيان از پنج درصد به سه درصد و براي مردم ساكن شهر از10 در صد به شش درصد كاهش يافته است.

مديركل بيمه سلامت استان سمنان از اجراي طرح ارتقاي درمان روستائيان و عشاير و شهرهاي زير 20هزار نفر جمعيت با افزايش چهار برابري سرانه پرداختي اين بيمه شدگان كه منجر به افزايش خدمات به اين بيمه شدگان مي شود خبر داد.

اعرابي تصريح كرد : اين خدمات ارائه شده شامل افزايش اقلام دارويي از 270 به 350، ارائه خدمات دندانپزشكي براي مادران باردار وجمعيت زير 14 سال و افزايش تعداد پزشك خانواده به 45 پزشك است.

وي يادآور شد: بيش از يك هزارو 200 مورد نظارت و بازديد از موسسات تشخيصي درماني طرف قرارداد و مراكز روستايي زير پوشش بيمه سلامت توسط كارشناسان اين اداره كل انجام گرفته است.

وي يا بيان اينكه 10 خدمت در قالب خدمات غير حضوري به بيمه شدگان،موسسات طرف قرارداد و بيمه گزاران در راستاي افزايش رضايتمندي و طرح تكريم مراجعين انجام شده است،افزود: برنامه ريزي هاي لازم نيز در جهت تحت پوشش در آمدن اتباع نيز صورت گرفته است.

وي انجام ملاقات مردمي با مردم در شهرستان هاي استان وپاسخگويي حضوري به مسائل و مشكلات بيمه شدگان, نشست با شركاي اجتماعي در شهرستان هاي استان با حضور فرمانداران و روساي بيمارستان ها و نظام پزشكي را از جمله عملكرد هاي اين اداره كل عنوان كرد.
طرح تحول در نظام سلامت يكي از دستاوردهاي مهم دولت تدبير و اميد است كه با سه رويكرد حفاظت مالي از مردم، ايجاد عدالت در دسترسي به خدمات سلامت و نيز ارتقاي كيفيت خدمات اجرا مي شود تا بتدريج با همكاري خدمتگذاران عرصه سلامت شاهد تحقق سياست هاي كلي رهبري و ارتقاي مورد انتظار در نظام سلامت باشيم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار