کد خبر: ۵۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۰

شورای عالی بیمه در اجرای وظایف مقرر در ‹‹قانون تاسیس بیمه مركزی ایران و بیمه گری›› در جلسه مورخ ۱۴/۱۲/۱۳۸۰ ‹‹آیین نامه تاسیس ، فعالیت و انحلال دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات كارگزاری بیمه خارجی در جمهوری اسلامی ایران›› را در شش ماده به شرح زیر تصویب نمود:
ماده ۱- مؤسسات بیمه و مؤسسات كارگزاری بیمه خارجی می توانند با موافقت بیمه مركزی ایران و در چارچوب ضوابط این آیین نامه اقدام به تاسیس دفتر ارتباطی در جمهوری اسلامی ایران نمایند . دفاتر ارتباطی موظفند علاوه بر ضوابط این آیین نامه ، از قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران و همچنین به عنوان شخص حقوقی از مقررات حاكم بر صنعت بیمه كشور ایران پیروی نمایند.
ماده ۲- دفاتر ارتباطی می توانند به عنوان رابط بین مؤسسه متبوع خود و مؤسسات بیمه ایرانی در زمینه پیگیری امور بیمه اتكایی ، ارائه خدمات كارشناسی و انتقال دانش فنی بیمه ای فعالیت نمایند اما مجاز به عرضه بیمه و انجام عملیاتی كه در حیطه وظایف مؤسسات بیمه داخلی قرار دارد نیستند.
ماده ۳- بیمه مركزی ایران براساس وظایف قانونی خود بر فعالیت دفاتر ارتباطی نظارت خواهد كرد.
ماده ۴- مؤسسات بیمه خارجی می توانند دفتر ارتباطی خود در ایران را با اطلاع بیمه مركزی ایران و رعایت قوانین موجود به طور موقت تعطیل و یا آن را منحل نمایند.
ماده ۵- در صورتی كه دفتر ارتباطی به تشخیص بیمه مركزی ایران از مقررات مربوط تخلف نماید، بیمه مركزی ایران می تواند حسب مورد تذكر یا اخطار دهد یا با موافقت رئیس كل بیمه مركزی ایران از فعالیت آن جلوگیری كند.
ماده ۶- نحوه تاسیس ، فعالیت و انحلال دفاتر ارتباطی مزبور در چارچوب این آیین نامه از سوی بیمه مركزی ایران تعیین و اعلام خواهد شد.
این آیین نامه از تاریخ ابلاغ قابل اجرا خواهد بود

برچسب ها: قوانین بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار