کد خبر: ۵۱۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
مدیرکل صندوق بیمه روستایی عشایری مازندران تاکید کرد
تمام ساکنین روستاها، شهرنشینانی که ملکی در روستا داشته و افرادی که زیر 40 سال سن دارند، شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت هم شامل این طرح می شود.
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی عشایری مازندران گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه روستایی عشایری تلاش کنند و جهت احقاق حقوق شهروندی افراد جامعه خود را بیمه کنند.

  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  دریاسر،، علی قمی اویلی در اولین نشست شورای اداری شهرستان عباس‌آباد در سال جدید، اظهار کرد: بیمه روستایی عشایری با هدف کم کردن فاصله بین فقیر و غنی، جلوگیری از پدیده مهاجرت، اثبات یکجا نشینی، برقراری عدالت و کرامت اجتماعی، استقرار نظام رفاه و تامین اجتماعی شروع به فعالیت کرد.

وی با بیان اینکه دولت در نظر دارد با اجرای این طرح کسانی که از واگن بیمه جا ماندند تحت پوشش بیمه قرار گیرند، افزود: تمامی کسانی که 18 سال سن دارند می توانند عضو صندوق بیمه روستایی عشایری شوند و سقف سنی هم وجود ندارد، تمام ساکنین روستاها، شهرنشینانی که ملکی در روستا داشته و افرادی که زیر 40 سال سن دارند، شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت هم شامل این طرح می شود.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی عشایری مازندران با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی برای ارتقاء وضعیت و استقرار نظام رفاه و افزایش ضریب نفوذ بیمه روستایی عشایری باید تلاش کنند، گفت: استان مازندان از سهمیه این صندوق آن طور که باید بهره نبرده، مازندران در ردیف 26 بیمه روستایی عشایری در سطح کشور قرار دارد، 500 هزار نفر جمعیت می توانست در این استان تحت پوشش این بیمه قرار گیرند، در حالی که 62 هزار نفر از خدمات صندوق بهره بردند و این سهم ناچیزی است، باید برای افزایش ضریب نفوذ بیمه تلاش کنیم.

قمی خاطرنشان کرد: دو سوم هزینه بیمه‌ای افراد تحت پوشش بیمه روستایی عشایری را دولت پرداخت می کند و یک سوم را بیمه‌شده می پردازد، در سال جدید 8 سطوح درآمدی برای این بیمه در نظر گرفته شده که درآمد سطح یک، افرادی که ماهانه 300 هزار تومان درآمد دارند، سالانه با پرداخت 180 هزار تومان از طرف بیمه شده و دو برابر این هزینه از طرف دولت پرداخت می شود و آخرین سقف حقوقی این بیمه 700 هزار تومان در سال جدید است که از این مقدار 420 هزارتومان بیمه شده و 845 هزار تومان را دولت پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه ستاد بیمه روستایی عشایری در استان ایجاد شد، بیان کرد: این ستاد در استان با ریاست استاندار و در شهرستان‌ها با ریاست فرمانداران فعالیت می کند، جهت احقاق حقوق شهروندی افراد جامعه خود را بیمه کنند و با بیمه حقوق خود را مطالبه کنند.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی عشایری مازندران با بیان اینکه استقرار نظام رفاه و تامین اجتماعی می تواند جلوی خیلی از بزه‌ها را بگیرد، ادامه داد: اتحاد و همدلی همه دستگاه‌ها و استفاده از منابع داخلی باید برای خدمت رسانی در عرصه اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باشد تا مردم از این سبد حمایتی برخوردار شوند.

وی یادآور شد: در جامعه، سلامتی و امنیت در یک ردیف قرار دارد رشادت‌های عزیزانی باعث شده امروزه امنیت را در کشور شاهد باشیم این ویژگی حکومت الهی و حکومت صالحان است، نظام تحت ولایت فقیه برای حمایت از طبقه مستضعفین است و بیمه روستایی و عشایری هم این هدف را دنبال می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار