کد خبر: ۵۱۸۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
مدیرکل تعهدات صندوق بیمه اجتماعی خبر داد
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در عمر 10 ساله خود توانسته بیش از 30 هزار خانوار روستایی را که سرپرست شان به دلیل فوت از دست رفته و یا به دلیل ازکارافتادگی، توان کار و تأمین معیشت را ندارد از مزایای مستمری برخوردار کند. آماری که با توجه به سرانه خانوار روستایی بیش از 100 هزار نفر می شود.
  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از مدیرکل تعهدات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اهمیت و نگاه ویژه دولت به مقوله بیمه‌های اجتماعی و درمانی از اصلاح آئین نامه اجرایی صندوق در سال 94 خبر داد و گفت: با اولویت قرار دادن این اصلاح روش‌ها و آیین نامه در برنامه‌های سال 95 قرار است گام مهمی در جهت توسعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و رفاه و آسایش قشر زحمتکش روستایی و عشایر برداشته شود.

به گزارش  ایسنا، سوگند سهیلی این صندوق را از جمله صندوق‌های بیمه‌ای دانست که در سال‌های اخیر با هدف پوشش بیمه‌ای در مناطق روستایی و عشایری تأسیس شده است و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در عمر 10 ساله خود توانسته بیش از 30 هزار خانوار روستایی را که سرپرست شان به دلیل فوت از دست رفته و یا به دلیل ازکارافتادگی، توان کار و تأمین معیشت را ندارد از مزایای مستمری برخوردار کند. آماری که با توجه به سرانه خانوار روستایی بیش از 100 هزار نفر می شود.

وی افزود: یکی از مباحث مهم پیشنهادی در آئین نامه اجرایی بسته‌ای تعهداتی است که در قالب تعهدات کوتاه مدتی مثل بیمه بیکاری، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه عائله مندی، کمک هزینه بارداری و ... ارائه شده است که این مقوله با نگاهی خاص بیشتر در جهت کمک و آرامش خاطر قشر جوانی که عضو این صندوق هستند در نظر گرفته شده است.

به گزارش سایت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر؛ سهیلی در پایان خواست تا همه اقشار جوان و زحمتکش روستایی و عشایر که تا کنون اقدام به نام نویسی و بیمه کردن خود نکرده اند در ابتدای امسال فرصت را غنیمت شمرده و با مراجعه به کارگزاریهای صندوق در سراسر کشور این مهم را به انجام رسانند تا پس از اصلاح آئین نامه ضمن بهره مندی از تعهدات کوتاه مدت در شرایط خاص از مزایای بلند مدت آن نیز در دوران پیری یا ازکارافتادگی برخوردار شده و یا در زمان عدم حیات سرپرست خانوار بازماندگانشان بتوانند به دور از هرگونه دغدغه و در آسایش روزگارشان را سپری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار