کد خبر: ۵۱۸۶۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
در سال 86 وزارت رفاه، تعاون و سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه رانندگان تاکسی تفاهم‌نامه امضا کرده‌اند.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از معاون امور استان‌ها و اتحادیه‌های اتاق تعاون با اعلام این خبر که احتمال تعلیق و عزل هیأت مدیره تعاونی‌های تاکسیرانی شهر تهران به دلیل عدم ارائه لیست حق بیمه رانندگان تاکسی وجود دارد، گفت: سازمان تأمین اجتماعی از این مشکل به وجود آمده سوءاستفاده کرد تا بخشنامه ضدتعاونی صادر کند.

محمدمهدی تیموری مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تاکسیرانی کشور در گفت‌وگو با  فارس، در پاسخ به این سؤال که چرا تعاونی تاکسیرانی شهر تهران حق بیمه رانندگانش را پرداخت نکرده است، اظهار داشت: این تعاونی با سهل‌انگاری موجب شد تا از بهمن‌ماه سال 94 دفترچه‌های بیمه رانندگان تمدید نشده و سوابق آنها دچار اشکال شود.

وی افزود: این تعاونی در پرداخت هزینه با تأخیر اقدام کرد و باید پاسخگوی تخلفات خود باشد؛ در این باره امکان عزل یا تعلیق اعضای هیأت مدیره آن به دلیل سهل‌انگاری به وجود آمده وجود دارد.

تیموری با بیان اینکه در سال 86 وزارت رفاه، تعاون و سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه رانندگان تاکسی تفاهم‌نامه امضا کرده‌اند، گفت: این تفاهم‌نامه برای بهره‌گیری رانندگان از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بود که سایر افراد از این مزایا بهره‌مند شوند.

وی افزود: تعاونی‌های حمل و نقل هم در این شرایط به عنوان کارگزاری‌ها نسبت به انجام مراحل بیمه رانندگان و ثبت‌نام‌شان اقدام کردند که منجر به تسهیل امور شد.

تیموری افزود: با توجه به نگاه حمایتی دولت در سال 89، به دلیل اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مقرر شد تا سهم دولت از هزینه‌های مشمول حق بیمه از 13.5 درصد به 50 درصد مبلغ مذکور افزایش یابد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تاکسیرانی کشور با تأکید بر اینکه تعاونی‌ها تا به امروز نزدیک به یک دهه به رانندگان تاکسی خدمات بیمه‌ای ارائه کرده‌اند، گفت: متأسفانه سال گذشته در شرکت تعاونی تاکسیرانی شهر تهران شاهد تخلف و عزل هیأت مدیره و مدیرعامل در پرداخت به موقع حق بیمه تاکسیرانان بودیم که نباید عدم مدیریت صحیح و قصور مدیران، به پای تمام تعاونی‌های خدمتگزار نوشته شود.

وی افزود: نامه‌نگاری‌های بسیاری با سازمان تأمین اجتماعی و نمایندگان فعال مجلس شورای اسلامی کرده‌ایم که این موضوع در دستگاه قضایی به طور جدی دنبال شود.

تیموری گفت: سازمان تأمین اجتماعی به دنبال این تخلف تعاونی شهر تهران، از جریان به وجود آمده سوءاستفاده کرد و بخشنامه‌ای را علیه تعاونی‌های تاکسیرانی کشور صادر کرد که به همین منظور از یکم تیرماه 95 هیچ‌گونه لیست گروهی از تعاونی‌ها به عنوان کارگزاری بیمه‌ای تاکسیرانان پذیرش نشود.

معاون امور استان‌ها و اتحادیه‌های اتاق تعاونی ایران با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی با این بخشنامه 2 تا 3 هزار نفر در تعاونی‌های کشور را بیکار خواهد کرد، گفت: این سازمان به دنبال این است تا بازنشستگان خود را مجدداً مشغول به کار کرده و در کارگزاری‌ها به انجام امور بیمه‌ای رانندگان مشغول کند در حالی که این موضوع توسط تعاونی‌های سراسر کشور انجام می‌شد.

تیموری گفت: درخواست کارگزاری تأمین اجتماعی برای تعاونی‌ها در سال‌های پیش به سازمان تأمین اجتماعی ارائه شد، اما به دلیل بروکراسی‌های اداری، هیچ اقدامی روی آن انجام نشد و مورد پذیرش قرار نگرفت.

تیموری با بیان اینکه روز گذشته معاون امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی از برطرف شدن مشکلات تعاونی‌ها خبر داده و گفت: وعده کردند تا این بخشنامه که منجر به خطر افتادن ادامه فعالیت‌های 90 درصد تعاونی‌های تاکسیرانی کشور می‌شود لغو شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار