کد خبر: ۵۱۸۷۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
تصویب مجلس؛
مصوبه مجلس، تمامی افراد 65 سال سن و بالاتر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر که حداقل 10 سال سهم بیمه اجتماعی خود را پرداخت کرده اند، می توانند باقی مانده آن را تا سقف 15 سال به نرخ روز و یک جا پرداخت کرده و مشمول بازنشستگی شوند.
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی چگونگی بازنشستگی اعضای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با 65 سال سن و بالاتر و حداقل 10 سال سابقه بیمه را تعیین کردند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  خبرگزای ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس بخش هزینه ای تبصره الحاقی 9 لایحه بودجه سال 95 کل کشور ارجاعی از کمیسیون تلفیق را با 147 رای موافق، 18 رای مخالف، 4 رای ممتنع از 194 نماینده حاضر تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه مجلس، تمامی افراد 65 سال سن و بالاتر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر که حداقل 10 سال سهم بیمه اجتماعی خود را پرداخت کرده اند، می توانند باقی مانده آن را تا سقف 15 سال به نرخ روز و یک جا پرداخت کرده و مشمول بازنشستگی شوند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین تبصره الحاقی 4 این لایحه را تصویب کردند که بر اساس آن اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم مصوب 31 تیر 1394 و همچنین احکام مالیاتی قوانین رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در سال 95 مجری است.

همچنین نمایندگان مجلس تعرفه های قوه قضاییه در سطح چهار هزار میلیارد ریال تعیین کردند.

این تعرفه ها شامل هزینه های اجرای موقت احکام در تمامی مراجع قضایی ، هزینه درخواست تجدید نظر از قرارهای قابل تجدید نظر در دادگاه و دیوان عالی کشور، هزینه ابلاغ اظهارنامه و واخواست نامه ، هزینه رسیدگی به شکایت کیفری علیه صادرکننده چک بلامحل و هزینه دادرسی در مرحله تجدید نظر از احکام کیفری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار