کد خبر: ۵۱۸۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
نشست خبری مسئولان هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت
سه هزار و 791 پیوند کبد، هفت هزار و 258 پیوند مغز استخوان، 483 پیوند قلب، 124 پیوند ریه و بیش از 9 هزار پیوند کلیه با حمایت هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت در کشور انجام شده است.
مدیر طرح و برنامه هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: 19 میلیارد تومان برای حمایت از هزینه انواع پیوند عضو در کشور در سال 94 هزینه شد.
 
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  خبرگزاری ایرنا، هومن نریمانی در نشست خبری مسئولان هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت افزود: از سال 78 تاکنون که این نهاد تاسیس شده است، به علت ضعف بیمه ها در پوشش هزینه پیوند اعضا در کشور و هزینه بالای این اعمال جراحی، هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت بخش مهمی از هزینه این جراحی ها را پرداخت کرده است.

وی گفت: انواع پیوند قلب، کبد، ریه و کلیه مورد حمایت هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت است و حتی محلول هایی که برای انتقال عضو پیوندی از یک بیمارستان به بیمارستان یا شهر دیگر لازم نیز از طریق این نهاد تامین می شود و اگر این حمایت نباشد امکان پیوند عضو برای بسیاری از بیماران که بضاعت مالی کافی ندارند، ممکن نیست.

نریمانی افزود: تاکنون سه هزار و 791 پیوند کبد، هفت هزار و 258 پیوند مغز استخوان، 483 پیوند قلب، 124 پیوند ریه و بیش از 9 هزار پیوند کلیه با حمایت هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت در کشور انجام شده است.

وی گفت: هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت برای هر پیوند مغز استخوان هفت میلیون تومان، هر پیوند کبد هشت میلیون تومان، هر پیوند قلب پنج میلیون تومان، هر پیوند ریه پنج میلیون تومان و برای پیوند کلیه همه هزینه های بیمارستانی را پرداخت می کند.

نریمانی افزود: با استعلامی که از وزارت بهداشت شده است، این حمایت برای اتباع خارجی از چمله افغانها و عراقی ها که کارت اقامت دائم و دفترچه بیمه داشته باشند نیز انجام می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار