کد خبر: ۵۱۹۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
صندوق برای پوشش بیمه جامعه هدف شامل كشاورزان، روستائیان و عشایر محدودیت ندارد.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  خبرگزاری ایرنا،  معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استانهای صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: یك میلیون و 400هزار نفر در كشور زیر پوشش بیمه این صندوق هستند.


محمد پوستین دوز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در گرگان، اظهار داشت: ارائه خدمات بیمه ای صندوق توسط سه هزار و 400كارگزاری در سطح كشور انجام می شود.

به گفته وی طی سال جاری تاكنون 820 هزار بیمه پرداز زیرپوشش صندوق با پرداخت هزینه، بیمه خود را تمدید كرده اند.

وی اضافه كرد كه این صندوق برای پوشش بیمه جامعه هدف شامل كشاورزان، روستائیان و عشایر محدودیت ندارد.

معاون صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به نحوه دریافت بیمه از متقاضیان زیر پوشش اشاره كرد و گفت: امسال در این صندوق 8 سطح درآمدی برای سه قشر كشاورز، روستایی و عشایر در نظر گرفته شده كه كمترین درآمد ماهانه سه میلیون ریال و بیشترین آن هفت میلیون ریال است.

به گفته وی در صورتی كه فرد روستایی، عشایری و یا كشاورز متقاضی عضویت در این صندوق باشد، باید با توجه به سطح درآمدی انتخاب شده، كل درآمد یك ساله وی محاسبه و سپس 15 درصد آن به عنوان حق بیمه در نظر گرفته شود كه از این میزان، پنج درصد از سوی فرد بیمه شده و بقیه را دولت پرداخت می كند.

وی افزود: هم اینك كمترین و بالاترین سطح پرداختی بیمه سالانه هر فرد روستایی، عشایری و یا كشاورز به ترتیب یك میلیون و 800 هزار تا چهار میلیون و 200 هزار ریال می باشد.

پوستین دوز در ادامه كیفی سازی كاركرد كارگزاران را برای پوشش بیشتر جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یكی از برنامه های صندوق برشمرد و افزود: این وظیفه بر عهده مدیریت امور استانها و نظارت بر كارگزاری های صندوق بوده كه برای كیفی سازی كاركردها، فرایند جدید تعریف شده را در سال جاری عملیاتی كنند.

آیین‌نامه صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 83 توسط هیات وزیران تصویب و از سال 84 تشكیل شد و بدین ترتیب جوانترین صندوق وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی است كه ماموریت آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی به سه قشر كشاورز، روستایی و عشایری بوده كه قادر به دریافت خدمات حمایتی اجتماعی از تامین اجتماعی و سایر صندوق‌های بازنشستگی در قالب كارفرما و كارگر نبودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار