کد خبر: ۵۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۸
تنها ۱۰درصد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیمه است
با تصویب لایحه بیمه همگانی حوادث، صندوق بیمه همگانی حوادث راه‌اندازی خواهد شد که پوشش بیمه‌ای کلیه اماکن مسکونی، اداری و تجاری را پوشش خواهد داد.

صنعت بیمه -   معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از اجباری شدن بیمه حوادث منازل مسکونی و اماکن تجاری در صورت تصویب لایحه «بیمه همگانی حوادث» در مجلس خبر داد.

 

 

محمد فرید لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه لایحه بیمه همگانی حوادث مراحل تصویب خود را در مجلس سپری می‌کند، اظهار کرد: با تصویب این لایحه، صندوق بیمه همگانی حوادث راه‌اندازی خواهد شد که پوشش بیمه‌ای کلیه اماکن مسکونی، اداری و تجاری را پوشش خواهد داد.

 

وی ادامه داد: دولت معطل تصویب این لایحه نماند و سال گذشته در قالب بخشنامه‌ای کلیه دستگاه‌های دولتی را مامور کرد تا اموال منقول و غیرمنقول خود را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهند.

 

 

به گفته لطیفی، دستگاه‌های دولتی باید بودجه لازم برای پوشش بیمه‌ای کل اموال خود را برآورد و به دولت اعلام کنند تا در لایحه بودجه سال 92 پیش‌بینی شود.

 

 

 

حذف سقف خسارت بیمه حوادث منازل مسکونی

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت بحران سه سال قبل ارزیابی از توان فنی شرکت‌های بیمه انجام داد و بر اساس نتایج آن، کنسرسیومی از شش شرکت برتر تشکیل شد تا به شهروندان توصیه شود، تحت پوشش بیمه حوادث این شرکت‌ها قرار بگیرند.

 

 

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران یادآور شد: طی مذاکراتی که با این شرکت‌های بیمه داشتیم، مقرر شد که حداقل حق بیمه برای پوشش بیمه حوادث منازل مسکونی اخذ شود و در عین حال توافق کردیم که سقف تعهد بیمه برای پرداخت خسارت حذف شود.

 

 

وی افزود: به این ترتیب منازل مسکونی با پرداخت 10 تا 20 هزار تومان تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند و در صورت وقوع سیل، زلزله، طوفان و آتش‌سوزی، کل خسارت وارد شده را از شرکت بیمه دریافت کنند.

 

 

لطیفی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران به استان‌ها ابلاغ کرده که با این کنسرسیوم برای پوشش بیمه منازل مسکونی قرارداد منعقد کنند، اظهار کرد: استانداری گلستان در این زمینه پیشگام بود و طی هماهنگی با شهرداری‌ها موفق شد که تمامی منازل مسکونی این استان را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهد. ضمن اینکه میزان حق بیمه سالانه نیز، از طریق فیش عوارض سالانه شهرداری در استان گلستان اخذ شد.

 

 

 

تنها 10 درصد واحدهای مسکونی کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد

 

به گفته معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران، بیش از 20 میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که تنها 10 درصد از این تعداد تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه با تصویب لایحه بیمه همگانی حوادث، بیمه بنای ساختمان‌ها اجباری می‌شود، خاطرنشان کرد: مالکان می‌توانند در صورت تمایل با پرداخت حق بیمه بیشتری وسایل داخل منزل را هم تحت پوشش بیمه قرار دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار