کد خبر: ۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۹
مسئول امور مناطق شهرستان‌های مركز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: كلیه مساجد، حسینیه‌ها، تكایا و افرادی كه برنامه‌های مذهبی را در مساجد اجرا می‌كنند، بیمه حوادث هستند.

صنعت بیمه -   مسئول امور مناطق شهرستان‌های مركز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: كلیه مساجد، حسینیه‌ها، تكایا و افرادی كه برنامه‌های مذهبی را در مساجد اجرا می‌كنند، بیمه حوادث هستند.

 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) شعبه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام حسن حسینی، مسئول امور مناطق شهرستان‌های مركز رسیدگی به امور مساجد خراسان، شب گذشته، 21 آذرماه در همایش مسئولان اجرایی مراكز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های استان خراسان اظهار كرد: كلیه مساجد، حسینیه‌ها، تكایا و افرادی كه برنامه های مذهبی را در مساجد اجرا می‌كنند، بیمه حوادث هستند یعنی اگر اتفاقی در حین برنامه و یا اجرای آن رخ داد می‌توانند خود را به بیمه معرفی كرده و از حق بیمه خویش استفاده كنند.

 

مسئول امور مناطق شهرستان‌های مركز رسیدگی به امور مساجد خراسان ادامه داد: در چشم‌انداز 20 ساله نظام به مسئله مساجد توجه ویژه‌ای شده و شرح وظایف آن‌ها در این چشم‌انداز تبیین شده است.

 

وی با بیان اینكه اوایل انقلاب فعالیت‌های مساجد پررنگ بود، ادامه داد: هم‌اكنون نیز مساجد اقدامات موثری را انجام می‌دهند ولی با توجه به روندی كه انقلاب گذرانده است پیشرفت‌های لازم را در این زمینه نداشته‌ایم.

 

حجت‌الاسلام حسینی تصریح كرد: در این رابطه باید مدیریت‌های لازم بر روی مساجد بیشتر شود تا به موفقیت‌های لازم دست یابیم و این اقدامات زمینه‌ساز رشد معنوی مردم شود.

 

وی ابراز كرد: فرآیند به كارگیری موثر و كارآمدی در امور مدیریت مساجد باید مورد بررسی قرار گیرد كه می‌توان در این فرآیند به برنامه‌ریزی، سازماندهی امور مربوطه، استفاده از امكانات و منابع، هدایت و كنترل امور و... اشاره كرد.

 

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به مفهوم فرآیند گفت: تغییر به سوی هدف با استفاده از مكانیزم و ابزار، بازخورد معنا و مفهوم فرآیند میسر می‌شود. برای اینكه امور مساجد را به خوبی پیش ببریم ابتدا باید هدف خویش را مشخص كنیم و روی آن تمركز داشته باشیم تا از پراكندگی ذهن جلوگیری شود.

 

وی با بیان اینكه باید برای پیشبرد كارهایمان برنامه‌ریزی انجام دهیم، افزود: از دیگر كارها آگاهی داشتن در مورد كاری است كه انجام می‌دهیم یعنی برای پیشبرد امور برنامه‌ریزی مناسب و آگاهی لازم است.

 

حجت‌الاسلام حسینی تاكید كرد: در امور مساجد باید تمام مسئولیت‌ها مشخص و برای افراد تعریف شود تا بتوانند در این امور فعال باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار