کد خبر: ۵۹۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
طبق گزارش هاي منتشر شده تاكنون در بريتانيا حملات تروريستي متعددي روي داده است و شركت هاي بيمه نگران خسارت هاي مالي چنين حوادثي هستند كه احتمال وقوع آن همواره وجود دارد.

منابع امنيتي در بريتانيا هشدار مي دهند كه احتمال وقوع حملات تروريستي بيشتر در اين كشور وجود دارد و اين مسئله نگراني شركت هاي بيمه در اين كشور را دو چندان كرده است.

   به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس، حمله تروريستي دوشنبه شب در شهر منچستر در بريتانيا موج جديدي از ناامني را در اين كشور به وجود آورده است؛ اين در حالي است كه پيش از اين يك منبع ارشد وابسته به نيروي سلطنتي بريتانيا هشدار داده بود كه احتمال وقوع حملات تروريستي بيشتر در اين كشور وجود دارد.

اين منبع گفته بود كه نخبگان تيم شيرجه با تلاش فراوان توانستند يك حمله تروريستي در خاك بريتانيا را خنثي كنند با اين وجود دوشنبه شب انفجار در زمان برگزاري كنسرت در اين كشور، موجي از اندوه را به وجود آورد. به گفته شاهدان عینی کمی پس از آن که خواننده پاپ آمریکایی "آریانا گرنده" آخرین ترانه خود را اجرا کرد، صدای مهیبی به گوش رسید و جمعیت به سمت درهای خروجی سالن فرار کردند.

به گفته پلیس، بر اثر انفجار اين بمب دست ساز دست کم ۲۲ نفر کشته و ۶۰ تن زخمی شده‌اند. پلیس مي گويد که عامل انفجار فردی است که دست به اقدام انتحاری زده و پلیس جوانی ۲۳ ساله را در این رابطه دستگیر کرده است. در حال حاضر پلیس و نیروهای ضدتروریستی در حال تحقیق درباره چگونگی رخ دادن این انفجار هستند.

طرفداران گروه تروریستی داعش در شبکه‌ های اجتماعی خوشحالی خود را از این انفجار ابراز کرده ‌اند. "ترزا می"، نخست وزیر بریتانیا ضمن همدردی با قربانیان حادثه یک نشست اضطراری را فراخوانده و گفت: تمام جزئیات اقدامی را که پلیس به عنوان یک حمله تروریستی ارزیابی می‌کند، روشن خواهیم کرد. شهردار منچستر نیز در توییتر خود با بازماندگان حادثه و خانواده قربانیان آن ابراز همدردی کرده است. گفته می ‌شود که در میان کسانی که به کنسرت رفته بودند، جوانان و نوجوانان و حتی کودکان زیادی بوده‌ اند. شاهدان عینی از صحنه دلخراشی گفته ‌اند؛ بدن‌های خون‌ آلود بر روی زمین و زخمی‌ هایی که از محل کنسرت بیرون می‌ آمدند.

طبق گزارش هاي منتشر شده تاكنون در بريتانيا حملات تروريستي متعددي روي داده است و شركت هاي بيمه نگران خسارت هاي مالي چنين حوادثي هستند كه احتمال وقوع آن همواره وجود دارد.

فعالن اين صنعت در بريتانيا اكنون مي گويند كه اين انفجار بدون شك فضاي كسب و كار در اين كشور را مختل مي كند و پرونده هاي بسياري در شركت هاي بيمه گشوده مي شود. به گفته اين فعالان، شركت هاي بيمه مسئول پرداخت خسارت هاي مالي و جاني هستند.

يكي از متخصصان مديريت بحران در اين باره گفت: اين انفجار نشان داد كه بيمه گران بايد در بيمه نامه هاي حوادث و بلاياي طبيعي خود تجديدنظر كنند چرا كه اكنون اروپا مستعد چنين حوادثي است.


برچسب ها: حملات تروريستي
نام:
ایمیل:
* نظر: