کد خبر: ۵۹۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
رقيب لويدز در گزارشی اعلام کرد كه مركز آسيايي خود را در سنگاپور راه اندازي مي كند. اين شركت قصد دارد تا با تاسيس اين مركز در اين بازار غني و بزرگ بيش از گذشته فعاليت كند.

يكي از بزرگترين شركت هاي بيمه در جهان براي سرمايه گذاري در صنعت بيمه در قاره آسيا كنسرسيوم جديدي راه اندازي مي كند.

به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  اينشورنس ژورنال، "لويدز لندن" بزرگترين شركت بيمه اتكايي در جهان از قصد خود براي سرمايه گذاري در بخش بيمه ريسك سياسي در بزرگترين قاره جهان خبر داد.

سه مجموعه از گروه بيمه لويدز به صورت مشترك كنسرسيوم ريسك سياسي در آسيا راه اندازي مي كنند؛‌ به باور مديران اين شركت در حال حاضر بازار بيمه ريسك سياسي در آسيا بسيار جذاب است و به دليل تقاضاي بالا در اين بخش از جهان،‌ فعاليت در اين عرصه فرصت خوبي را در اختيار بيمه گران قرار مي دهد.

اين اقدام لويدز لندن براي ورود به بازار آسيا آن هم از طريق دفتر منطقه اي اين شركت در سنگاپور در حالي صورت مي‌گيرد كه چند روز پبيش گروه بیمه "سوئیس ری" یکی از بزرگترین شرکتهای بیمه اتکایی در جهان و رقيب لويدز در گزارشی اعلام کرد كه مركز آسيايي خود را در سنگاپور راه اندازي مي كند. اين شركت قصد دارد تا با تاسيس اين مركز در اين بازار غني و بزرگ بيش از گذشته فعاليت كند.

همچنين "مونيخ ري" يكي از بزرگترين شركت هاي بيمه اتكايي جهان و رقيب اصلي سوئيس ري در اروپا، به تازگي مركز منطقه اي در سنگاپور راه اندازي كرده است تا به مشتريان جنوب شرقي خدمات گسترده تر ارائه و از فعاليت هاي اين شركت در هندوستان، ژاپن و كره جنوبي در بخش بيمه اتكايي حمايت كند.

در اين گزارش آمده است كه اين كنسرسيوم توسط سه زير مجموعه لويدز با نام "بيزلي"، "چاسر" و "تالبوت" راه اندازي مي شود و آنان قصد دارند براي پوشش بيمه ريسك سياسي در آسيا براي ريسك هاي فردي به تنهايي 130 ميليون دلار سرمايه گذاري كنند. به گفته آنان، بيمه نامه هاي صادر شده مي تواند محدوده زماني تا هفت سال آينده را پوشش دهد و مركز اصلي اين كنسرسيوم در سنگاپور خواهد بود.

طبق اين گزارش ريسك هاي اصلي سياسي مانند مداخله دولت، ‌مصادره، ‌آسيب فيزيكي ناشي از جنگ، كاهش و بي اعتباري ارزش پول رايج كشورها به دليل ناآرامي هاي سياسي،‌ عدم پرداخت هزينه هاي توسط افراد مستقل و نااميدي از عقد قرارداها به علت كوتاهي و غفلت در اين بيمه نامه هاي جديد تحت پوشش قرار مي گيرد.

در گزارش اينشورنس ژورنال همچنين آمده است كه سنگاپور در حال حاضر بزرگترين مركز تجاري لويدز در خارج از لندن است كه در سال 2015 ميلادي حدود 680 ميليون دلار حق بيمه خالص ثبت شده داشته است.

"ميخائيل لام" يكي از مديران بخش بيمه ريسك سياسي در بيزلي در اين باره مي گويد: اين كنسرسيوم به لويدز در آسيا اين اجازه را مي دهد تا از شركت هاي محلي در برابر ريسك هاي سياسي مربوطه حمايت كند و در اين صورت شركت ها مي توانند در مناطقي كه از نظر جغرافيايي با ثبات نيستند، حضور بهتري داشته باشند چرا كه اتحاديه هاي زير نظر لويدز همواره از آنان در برابر ناآرامي ها حفاظت خواهد كرد.

اين كارشناس بيمه ادامه داد: دفتر سنگاپور شركت بيزلي در كنار گروه لويدز پيوسته در حال توسعه و پيشرفت در منطقه آسياست و با افزايش ظرفيت اين كنسرسيوم ما مي توانيم از شركت هاي فعال در آسيا پاسفيك براي حمايت در برابر ريسك هاي محلي بهتر از گذشته حمايت كنيم.

"جيم تيلور" رئيس بخش مديريت ريسك شركت "تالبوت" نيز درباره اين قرارداد همكاري گفت: تابلوت از همكاري كنار بيزلي و چاسر بسيار خوشحال است چرا كه اين همكاري اجازه مي دهد تا كنسرسيوم جديدي در آسيا شكل بگيرد.

او ادامه داد: ما از سال 2007 ميلادي فعاليت خود را در سنگاپور گسترش داديم و از آن زمان در تلاش هستيم تا بتوانيم نيازهاي مشتري هايمان را تامين كنيم.

طبق گزارش سازمان ملل متحد که تحت عنوان ‌"اوضاع و چشم انداز اقتصاد جهانی برای سال 2017" منتشر شد، عدم ثبات سیاسی، وقوع جنگ و درگیری همچنین باعث عدم جذب سرمایه گذاری، ساخت زیرساخت ها از یک سو و از سوی دیگر افزایش هزینه های نظامی و خریدهای تسلیحاتی شده است.

این در حالی است که با تضعیف اقتصاد و بدتر شدن شرایط کاری و درآمدی دیگر ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و بر میزان اعتراضات مردمی از یک سو افزوده خواهد شد و از سوی دیگر جذب گروه های تروریستی و فعالیت هایشان در این کشورها افزایش خواهد یافت.

لویدز، یک شرکت بریتانیای است که در زمینه بیمه و بیمه اتکایی فعالیت می ‌کند. در سال ۲۰۱۱ میلادی، بیش از 33.447 میلیارد پوند از درآمد حق بیمه به این شرکت اختصاص یافت. لویدز متشکل از دو بخش مجزا با عنوان بازار لویدز و موسسه لویدز است. بازار متشکل از انبوهی از فعالیت‌ های بازرگانی است و موسسه، سرپرستی بازار را بر عهده دارد. بازار لویدز، بستری برای انجام کلیه امور بیمه ‌گری است و موسسه لویدز مسئول نظارت و حمایت از بازار است.

اين شركت رتبه ۱۲۵ در ارزش بازاری و رتبه ۱۹۶ در سود جهانی را در اختيار دارد. همچنین از آنجایی که از ساختمان لویدز به عنوان مکانی برای سرمایه ‌گذاری مختلف استفاده می ‌شود، این شرکت نه به عنوان یک بیمه‌ گذار عادی، بلکه به عنوان یک بازار بیمه انگلیسی شناخته می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار