کد خبر: ۶۰۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
فعالان اين صنعت تجارب و داستانهاي خود را با يكديگر به اشتراك مي‌گذارند. همچنين نقش استارت آپ‌ها و ورود تكنولوژي هاي جديد به صنعت بيمه مورد بررسي قرار مي‌گيرد تا فعالان صنعت بيمه در آسيا بهتر بتوانند خود را با دنياي ديجيتال هم گام كنند.

با پيشرفت تكنولوژي و تاثير شديد آن بر گسترش صنعت بيمه جهان،‌ متخصصان فناوري و بيمه در سنگاپور گردهم مي آيند تا نخستين نشست "بيمه فناوري" را برگزار كنند.

به  گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،در اين نشست دو روز ه كه با عنوان "سوراي بر امواج بيمه فناوري" برگزار مي شود،‌ متخصصان بسياري از كشورهاي آسيايي حضور خواهند داشت.

طبق اين گزارش در اين نشست دو روزه كه بيست و ششم و بيست هفتم ماه مي برگزاري مي‌شود، فعالان اين صنعت تجارب و داستانهاي خود را با يكديگر به اشتراك مي‌گذارند. همچنين نقش استارت آپ ها و ورود تكنولوژي هاي جديد به صنعت بيمه مورد بررسي قرار مي‌گيرد تا فعالان صنعت بيمه در آسيا بهتر بتوانند خود را با دنياي ديجيتال هم گام كنند.

در اين گزارش آمده است كه فناوری اطلاعات که از تلاقی الکترونیک، پردازش داده ها، ارتباطات و مخابرات حاصل شده است، باعث از میان رفتن فاصله ها و در کنار هم قرار گرفتن كامپيوترها و کاربران و همچنین مکانیزه شدن سیستم های ارتباطی و افزایش ظرفیت های انتقال داده شده است. این امر تمرکززدایی، ایجاد ابرشاهراه اطلاعاتی، افزایش سرعت و کیفیت تصمیم گیری و مدیریت کارا را فراهم ساخته است. بر این اساس، فناوری اطلاعات در صنعت تغییرات اساسی را در کلیه زمینه ها دربر خواهد داشت.

البته باید توجه داشت ایجاد فناوری جدید همچنان که ذکر شد، سبب بروز ریسک‌های جدیدی می‌گردد که تنوع آنها، خود زمینه ساز نگرش اساسی و ایجاد تنوع بیمه ای می‌شود. تنوع ریسک‌های به وجود آمده در صنعت‌بیمه، تنوع بیمه‌نامه را می طلبد و وجود انواع بیمه خود موجب پویایی بازار می‌گردد. هر ریسک با توجه به منشا آن می تواند به انواع گوناگون طبقه بندی شود.

طبق گزارش ها، ریسک به وجود آمده از فناوری نیازمند مطالعه دقیق و دانش کافی است. ارائه پوشش بیمه ای متناسب با ریسک و میزان و نوع آن بستگی به نوع و سطح آن دارد. در محاسبه حق بيمه نیز شناسایی و ارزیابی ریسک نقش بسزایی را ایفا می‌کند که مدیریت فناوري در سطح مطلوب به متناسب شدن این فعل و انفعالات پاسخ منطقی می‌دهد.

اين در حالي است كه استارت آپ‌ها به شدت به كمك صنعت بيمه آمده اند و به فعالان اجازه داده اند تا گام هاي موثري بردارند و همچنين آنان مي توانند با استفاده از اين تكنولوژي شركا و سرمايه گذاران بيشتري را به سمت خود جلب كنند. از همه مهتر اين تكنولوژي به آنان كمك شاياني مي كند تا از طوفان حوادث و بلايا به راحتي عبور كنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: