کد خبر: ۶۰۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
به باور متخصصان امر، دادن اهميت استراتژيك به بحث ادعاها، يكي از اصلي ترين دلايل براي پيشبرد صنعت بيمه و ساختن تصويري درست از اين صنعت است.
متخصصان صنعت بيمه در قاره آسيا براي نخستين بار گردهم مي آيند تا در نشستي دو روزه نحوه تخمين خسارت ها و چگونگي بررسي تقلب در صنعت بيمه را بررسي كنند.

  به  گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، در اين اجلاس دو روزه كه در هتل "ماندرين اورچاد" سنگاپور برگزار مي شود، مديران فعال در اين بخش از سراسر قاره آسيا حضور خواهند داشت.

در اين نشست كه تحت عنوان "مديريت ادعا و مبارزه با تقلب به عنوان ابزاري استراتژيك براي موفقيت" برگزار مي شود، شركت كنندگان راه هاي ارزيابي دقيق تر ادعاهاي مطرح شده را بررسي خواهند كرد.

در اين گزارش آمده است كه هر قراردادی مي تواند منشا بروز اختلافات بالقوه متعددي باشد و حل و فصل اختلافات قراردادها نیازمند کسب دانش و پرورش مهارت مدیریت ادعا (Claim Management) است. در بسیاری از سازمان ها باوجود آشنایی و تسلط مدیران ارشد سازمان به محتوا و مفاد قرارداد، عدم آشنایی با اصول اولیه این حوزه نیاز به جذب مشاوران حقوقی و قراردادی برون سازمانی را الزامی می كند.

بنابراين در فاز اختتام قراردادها نه تنها هزینه های جانبی سازمان افزايش می يابد، بلکه وابستگی مقطعي سازمان به مشاوران برون سازمانی را موجب می شود. در نقطه مقابل کسب مهارت مدیریت ادعا که می تواند با صرف سرمايه گذاري معقول و مناسبی انجام پذيرد، اثر بخشی فرآیند مدیریت قرارداد و همچنین کارآیی سازمان در مواجه با تعارضات قراردادی را به طور چشمگیری افزایش می دهد. مدیریت ادعا شامل شناسائی، تحلیل و پیشگیر از ادعاهای حادث شده بین پیمانکار و کارفرماست.

به باور متخصصان امر، دادن اهميت استراتژيك به بحث ادعاها، يكي از اصلي ترين دلايل براي پيشبرد صنعت بيمه و ساختن تصويري درست از اين صنعت است.

بنابراين تمركز اين نشست دو روزه كه از فردا آغاز مي شود،‌ بر مطالعات در دنياي واقعي و درس هاي آموخته شده است. به باور برگزاركنندگان اين نشست، اين گردهمايي سكوي براي نزديكي مديران حرفه اي در زمينه مديريت ادعا است تا آنان بتوانند به درك درستي در اين زمينه به ويژه در بخش بيمه تجاري برسند.

آنان بر اين باورند كه اين نشست به پيشبرد حرفه اي فرآيند رسيدگي به پرونده ها كمك شاياني خواهد كرد و شركت كنندگان مي توانند به آخرين تحقيقات درباره رسيدگي به تقلب در ادعاها دسترسي پيدا كنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار