کد خبر: ۶۰۳۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
خسارت هاي ساختمان هاي آسيب ديده در 11 روستاي زلزله زده اخير توسط شركت هاي بيمه تامين خواهد شد.
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران ايران اعلام كرد كه شركت هاي بيمه از زيان ديدگان زلزله اخير در اين كشور حمايت مي كند.

  به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس ريويو ؛در زلزله 5.7 ريشتري اخير كه 13 ماه مي در استان خراسان شمالي و در شهر بجنورد روي داد، حدود 40 درصد از خانه هاي مسكوني ويران شدند.

"محمد فريد لطفي" معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران ايران، گفت: خسارت هاي ساختمان هاي آسيب ديده در 11 روستاي زلزله زده اخير توسط شركت هاي بيمه تامين خواهد شد. به گفته او، در سال گذشته تمام ساكنان روستاهاي اين استان كه در خطر وقوع حوادثي نظير بلاياي طبيعي بودند، تحت برنامه اي دولتي، تشويق به خريد بيمه نامه شدند.

همچنين طبق گزارش "فايننشال تريبون"، دولت ايران حدود 1.500 دلار به هر خانواده آسيب ديده پرداخت خواهد كرد. همچنين اين افراد مي تواند براي بازسازي خانه هاي خود، وام 7.500 دلاري با بازپرداخت 15 ساله دريافت كنند.

طبق گزارش هاي منتشر شده در اين زمين لرزه 2 نفر كشته و 400 نفر زخمي شدند.
در همين حال، وب سايت "اینشورنس آسیا نیوز" با انتشار گزارشي اعلام کرده، بیمه نامه های بیمه مسئولیت ثالث اتومبیل در سال گذشته بيشترين سود را براي شركت هاي بيمه در ايران داشته است.
طبق اين گزارش، این بخش از بیمه، رشدی 28.8 درصدی را با درآمدی بالغ بر 109.4 تریلیون ریال (2.9 میلیارد دلار) تجربه کرده است. در سال گذشته این مبلغ 39.5 درصد از کل حق بیمه را به خود اختصاص داده بود که درآمدی بالغ بر 89.74 تریلیون ریال عاید بازار بیمه کرد زیرا کل حق بیمه صنعت بیمه در ایران 227.2 تریلیون ریال بوده است.
بر اساس گزارش فایننشال تریبیون و بر اساس آمارهای بیمه مرکزی ایران کل رشد صنعت بیمه برای سال مالی گذشته در ايران كه 20 ماه مارس 2017 به پايان رسيد، در مقایسه با سال قبل از آن 22.5 درصد بوده است.
بیمه درمان و عمر در رتبه بعدی تولید حق بیمه بوده اند و مبلغ آنها به ترتیب 65.2 تریلیون ریال و 37.1 تریلیون ریال رسید که 23.5 درصد و 13.4 درصد از کل حق بیمه صنعت بیمه را به خود اختصاص داده اند. همچنين در بخش بیمه درمان، 55.3 تریلیون ریال بابت خسارت ها پرداخت شده است که در حدود 30.7 درصد از کل خسارت های پرداختی توسط بیمه گران محسوب می شود.
در سال منتهی به 20 مارس کل خسارت های پرداخت شده 180.2 تریلیون ریال بوده است که افزایش 24.8 درصدی را به صورت سال به سال نشان می دهد.
بالاترین نسبت خسارت با رقمی بالغ بر 84.87 درصد به بیمه نامه های درمان تعلق دارد و بیمه حوادث راننده و بیمه اتومبیل شخصی به ترتیب با رقمی بالغ بر 71.98 درصد و 71.44 درصد، دومین و سومین نسبت خسارت بالا را در ایران به خود اختصاص داده اند. میانگین نسبت خسارت در بازار بیمه ایران 65 درصد بوده است که کمی بالاتر از سال گذشته مالی را نشان می دهد.

در ادامه اين گزارش آمده است كه حق بیمه عمر یک رشد 36.6 درصدی داشته که 37.1 تریلیون ریال حق بیمه تولید کرده است. این رقم 13.4 درصد از کل حق بیمه بازار بیمه ایران را شامل می شود.
بر اساس این آمار که در نشریه الکترونیکی تازه های بیمه به چاپ رسیده است، اعداد و ارقام نشان می دهد مجموع حق بیمه تولیدی بازار بیمه ایران در رشته اتومبیل (حوادث راننده، شخص ثالث و بدنه اتومبیل) 48.5 درصد از کل حق بیمه تولیدی است و 52.6 درصد از خسارت پرداختی بازار بیمه به این سه رشته تعلق دارد.

همچنین حدود 30.7 درصد از کل خسارت های پرداختی توسط بیمه گران به بیمه درمان تعلق دارد؛ سهم بالای بیمه شخص ثالث و درمان در پرتفوی شرکت های بیمه، خطری برای صنعت بیمه محسوب می شود.

در مجموع خسارت های پرداخت شده برای جبران زیان ناشی از بیمه شخص ثالث و درمان 74.1 درصد برآورد می شود و این نشان می دهد که خطر در کمین صنعت بیمه است.
نشریه «اینشورنس آسیا نیوز» در هنگ کنگ منتشر می شود و محصولات خبری خود را با تمرکز بر فعالیت صنعت بیمه آسیا ارائه می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار