کد خبر: ۶۰۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
صنعت بیمه چین در سال گذشته میلادی تقریبا نیمی از بازار بیمه جهانی را به خود اختصاص داده بود؛ بازاری که طبق گزارش های اولیه با رشد 4.4 درصدی، ارزشی بالغ بر 3.89 تریلیون دلار داشت.
شركت هاي بيمه در چين درصدد هستند تا سرمايه گذاري‌هاي خارجي خود را در سال آينده ميلادي چند برابر كنند.

 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  از اينشورنس ايشا نيوز، مديران سرمايه گذاري در برخي از گروه هاي بزرگ بيمه در چين اخيرا اعلام كردند كه طرح هاي براي سرمايه گذاري در خارج از مرزهاي اين كشور در سال آينده ميلادي در دست دارند چرا كه منابع مبادلات خارجي در اين كشور به ثبات رسيده است.

دولت چين همچنين برنامه اي در دست دارد تا محدوديت پيش بيني شده خارجي موجود در قوانين مربوط به صنعت بيمه را در سال 2018 ميلادي كاهش داد تا بازيگران اصلي اين صنعت در چين تشويق شدند به عنوان گزينه جايگزين در خارج از مرزها سرمايه گذاري و فعاليت كنند.

"چن يايجيانگ" رئيس بخش سرمايه گذاري شركت "نيوچاينا لايف" يكي از بزرگترين گروه هاي بيمه اي در چين به روزنامه "فايننشال تايمز" گفت: قانونگذاران در سال آينده ميلادي شرايط را براي سرمايه گذاري شركت هاي بيمه تسهيل خواهند كرد و به همين دليل در سال جاري ميلادي به تبادلات خارجي فشار بيشماري وارد شده است.

طبق تحقيق انجام شده توسط موسسه سرمايه گذاري "استاندارد لايف"، 64 درصد از بيمه گران چيني به دنبال پيدا كردن جايگزيني در بازارهاي بين المللي هستند تا بتوانند در ظرف سه تا پنج سال آينده حوزه فعاليت شان را گسترش دهند.

كميسيون قانونگذاري چين اخيرا به بيمه گران داخلي فعال در اين كشور اجازه داده بود تا بيش از 15 درصد از دارايي هاي كل خود را به سرمايه گذاري هاي خارجي اختصاص دهند. طبق گزارش ها، دارایی های مدیریت شده توسط شرکت های بیمه در اين كشور در کمتر از چهار سال، 2 برابر شده و به بیش از ۱۳.۹ تریلیون یوان معادل ۲.۱ تریلیون دلار رسیده است. قابل توجه ترین مساله رشد فزاینده در نیروی کار این شرکت ها بوده است. این شرکت ها ۲ میلیون نفر به نیروی فروش خود افزوده اند و اکنون بیش از ۷.۲ میلیون نفر را استخدام کرده اند که نسبت به اوایل سال گذشته ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

پيش از اين دو شرکت بزرگ بیمه در آلماني با انتشار بیانیه ای مشترک اعلام کرده بودند که صنعت بیمه چین به یکی از اصلی ترین عوامل رشد صنعت‌بیمه‌جهانی تبدیل شده است.

طبق اين گزارش، صنعت بیمه چین در سال گذشته میلادی تقریبا نیمی از بازار بیمه جهانی را به خود اختصاص داده بود؛ بازاری که طبق گزارش های اولیه با رشد 4.4 درصدی، ارزشی بالغ بر 3.89 تریلیون دلار داشت. این دو شرکت آلمانی بر این باورند که اگر صنعت بیمه چین را از معادلات بازار جهانی بیمه در سال گذشته حذف کنیم، این بازار تنها می توانست 2.7 درصد رشد کند.

برچسب ها: بيمه گران چيني
نام:
ایمیل:
* نظر: