کد خبر: ۶۰۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
رهبر جمهوري خواهان سناي آمريکا راي گيري در مورد لايحه بهداشتي جمهوري خواهان را به دليل عدم حمايت کافي از آن به بعد از تعطيلات روز استقلال آمريکا موکول کرد.
انتقاد سناتور آمريکايي از طرح جايگزين اوباماکر: ترامپ ضدعدالت اجتماعي است .
 
 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  خبرگزاري رويترز ، 'پتي موري' سناتور دموکرات ايالت واشينگتن در مجلس سناي آمريکا با ناعادلانه توصيف کردن طرح بيمه درماني ترامپ موسوم به 'ترامپ کر'، تاکيد کرد: اين طرح فقط براي طبقه ثروتمند آمريکا مناسب خواهد بود.
 
به گزارش ايرنا، موري شنبه شب در صفحه شخصي خود در توييتر نوشت: اجراي اين طرح از سوي دولت ترامپ، بيمارستان هاي روستايي ايالت واشينگتن را با آسيب جدي مواجه خواهد ساخت.

وي در ادامه تصريح کرد: در صورت اجراي اين طرح، فرصت هاي شغلي (مرتبط با بيمه درماني) نيز با خطر جدي مواجه خواهند شد.

اين در حالي است که دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا روز جمعه از سناتورهاي جمهوري خواه کشورش خواست در صورتي که نمي توانند در مورد يک طرح جديد درماني به توافق برسند، طرح بيمه درماني اوباماکر را بي درنگ لغو کنند.

ترامپ در توييتر خود نوشت: چنانچه سناتورهاي جمهوري خواه قادر به تصويب آنچه درحال حاضر روي آن کار مي کنند، نيستند؛ بايد بي درنگ (اوباماکر) را لغو و سپس در زماني ديگر (طرح جديدي) را جايگزين آن کنند. 

تلاش هاي جمهوري خواهان براي دستيابي به توافق در مورد طرح درماني جديد روز گذشته (پنجشنبه) به مشکل برخورد.

رهبر جمهوري خواهان سناي آمريکا راي گيري در مورد لايحه بهداشتي جمهوري خواهان را به دليل عدم حمايت کافي از آن به بعد از تعطيلات روز استقلال آمريکا موکول کرد.

دفتر بودجه کنگره آمريکا اعلام کرد، بر اساس برآوردهاي انجام شده، نزديک به 22 ميليون نفر از اتباع آمريکا در صورت تصويب طرح جديد سلامت، بيمه هاي درماني خود را طي يک دهه آينده از دست مي دهند.

بازنگري قانون بيمه خدمات درماني دولت پيشين آمريکا موسوم به اوباماکر يکي از اولويتهاي جمهوري خواهان از زمان روي کار آمدن ترامپ بوده است.

 ایرنا- مترجم: حميد اوضح** انتشار دهنده: مهدي نعمتي

نام:
ایمیل:
* نظر: