کد خبر: ۶۰۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
تا سال 2030 میلادی بر تعداد افراد بالای 65 سال در این منطقه 71 درصد افزوده خواهد شد؛ این در حالی است که این رقم در آمریکای لاتین و اروپا در همین چارچوب به ترتیب با افزایش 55 درصدی و 31 درصدی مواجه می شود.

تغييرات اجتماعي و نوآوري‌هاي پزشكي باعث شده‌اند كه شركتهاي بيمه‌درمان در قاره‌بزرگ‌آسيا محصولات خود را براي مقابله با نسل جديدي از ريسك‌هاي موجود مورد بازيابي مجدد قرار دهند.

  به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  از اينشورنس ايشا نيوز،، صنعتي شدن، شهرنشيني و تغييرات غذايي در طول چند دهه گذشته به شدت در اين قاره حاكم بوده است و موجب افزايش بيماري هاي مانند سرطان، بيماري هاي قلبي و ديابت شده است. براي مثال، بيش از يك سوم افرادي كه در هنگ كنگ زندگي مي كنند، امروزه بر اثر سرطان مي ميرند و شيوع ديابت در چين از سال 1980 ميلادي كه كمتر از يك درصد بوده به 10 درصد رسيده است.

در همين زمان، پيشرفت در غربالگري اين بيماري هاي اين فرصت را در اختيار پزشكان و بيماران قرار مي دهد تا زودتر و ساده تر بيماري ها تشخيص داده شوند؛‌ هرچند اين روند تا حد زيادي مطلوب است اما همراه با افزايش شيوع اين بيماري ها،‌ بيمه گران با رشد شديد خطرها و تهديدها مواجه و مجبور مي شوند به طراحي محصولاتي روي بياورند كه براي دنيايي ديگر طراحي شده است.

با افزايش رشد سرطان در ميان افراد مسن در بسياري از كشورهاي آسيايي،‌ نوآوري هاي جديد باعث مي شوند تا بيماران بهتر از گذشته درمان مي شوند و تعداد مرگ و مير كاهش مي يابد به همين جهت بيمه گران بايد براي هر پديده و موضوع جديدي آماده باشند.

طبق گزارش هاي منتشر شده، قاره آسیا و به ویژه منطقه آسیا-پاسفیک با سرعت شدیدی نسبت به دیگر مناطق جهان در حال پیر شدن هستند. بنابراین کسانی که در این زمینه ایفای نقش می کنند، مانند دولتمردان، شرکت های بیمه و افراد حقیقی، آمادگی کامل مالی و زیرساختی، برای رویاوری با افزایش یکباره شدید هزینه های درمانی بیش از 200 میلیون نفر بزرگسال را ندارند. تا سال 2030 میلادی بر تعداد افراد بالای 65 سال در این منطقه 71 درصد افزوده خواهد شد؛ این در حالی است که این رقم در آمریکای لاتین و اروپا در همین چارچوب به ترتیب با افزایش 55 درصدی و 31 درصدی مواجه می شود.

در چنین شرایطی می توان انتظار داشت هزینه مراقبت های درمانی در این منطقه تا سال 2030 به 2.5 تریلیون دلار برسد؛ رقمی پنج برابر بیشتر از آن چیزی که اکنون در این زمینه توسط دولت ها، بیمه گران و مراکز درمانی هزینه می شود. این منطقه در این زمان با کمبود متخصصان نیز روبه رو خواهد بود؛ بنابراین سرمایه گذاری ویژه در هر دو بخش زیرساختی و انسانی برای رفع این نیازها ضروری است.

"سهيلا كووان"، رئيس بخش راه حل هاي بهداشتي و پزشكي آسيا در شركت بيمه اتكايي "سوئيس ري"، در اين باره مي گويد: چالش كنوني صنعت بيمه همان تشخيص زودهنگام و درست بيماري هاست؛‌ اگر بيمه نامه ها جامع و دائم نباشند، مشتريان زيان مي بينند، اما از سوي ديگر همين مسئله فرصتي براي شركت بيمه است تا محصولات جديدشان را توسعه دهند.

قانونگذاران در آسيا اكنون در مقابل دوراهي قرار دارند كه صنعت بيمه چگونه مي تواند از پيشرفت هاي خاص پزشكي حمايت و پشتيباني كند، به ويژه زماني كه مسائل ژنتيكي مطرح مي شود. در حال حاضر بخشي از آزمايش هاي كوچك در منازل انجام مي شوند، همين موضوع اين پرسش را به وجود آورده است كه آيا بيماران بايد انجام اين آزمايش ها را به بيمه گران خود اطلاع دهند يا خير. شركت هاي بيمه در ايالات متحده آمريكا در حال حاضر نمي توانند اين آزمايش ها را تحت پوشش قرار ندهند اما در قاره آسيا هنوز قوانيني براي چنين آزمايش هاي تنظيم نشده است.

افزايش سن و پيرشدن جوامع هم يكي از ديگر از چالش هاي مهمي است كه بيمه گران در خاورميانه بايد براي آن راه حلي بيابند. همچنان كه جمعيت رو به پيري مي رود بيمه گران بايد راه حل هاي بهتري براي درك فاكتورها و خطرات اصلي اين روند بيابند. اكنون با افزايش 15 درصدي جمعيت در اين قاره، چاقي نيز به فاكتور مهمي تبديل شده است چرا كه اكثر افراد بالاي 65 سال در اين قاره از اضافه وزن رنج مي برند كه اين مسئله در رشد بيماري‌ها بسيار مهم است. اما بر اين نكته نيز بايد تاكيد كرد كه برخي از افراد بالاي 70 سال از ديگر اقشار جامعه سالم تر هستند.

سهيلا كووان در اين باره مي گويد، در بازار ژاپن و چين ما شاهد اين هستيم كه محصولات بيمه درمان شامل سن نمي شوند و اكثرا بر اساس سلامت و سالم بود افراد تنظيم مي شوند. او در ادامه مي افزايد، شركت هاي بيمه پس از تكميل پرسش نامه ها در مي يابند كه مشتري‌هايشان تا چه اندازه به سلامت خود اهميت مي دهند و البته اين پاسخ ها ربطي به ادعاها و بيماري ها ندارد.

در انتهاي اين گزارش آمده است، همانطور كه قاره آسيا هر روز ثروتمندتر و مسن تر مي شود، شركت‌هاي بيمه نيز بايد مطابق با اين تغييرات محصولات بيمه اي خود را به روز رساني كنند و موثرترين اقدامات پيشگيرانه را در نظر بگيرند. هرچند انتخاب ژن در اختيار افراد نيست، اما هر شخصي مي تواند در تعيين سرنوشتش دخالت داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: