کد خبر: ۶۰۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
تنها شرکت سامسونگ فایر از بخش بیمه وسایل نقلیه موتوری سود عملیاتی 45.8 میلیارد دلار را کسب کرده که در قیاس با سال پیش از آن در همین بازه زمانی 8.2 میلیارد وون افزایش داشته است.
افزایش فروش و سود شرکت های تولیدکننده خودرو در کره جنوبی، فشار برای کاهش نرخ حق‌بیمه‌ها را دوچندان کرده است.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، شرکت بیمه "سامسونگ فایر اند مارین" در کره جنوبی، یکی از بزرگترین شرکت های بیمه فعال در صنعت بیمه عمر تحت فشار است تا نرخ حق بیمه های شخص ثالث خود را کاهش دهد چرا که شرکت های تولیدکننده اتومبیل در این کشور در سه ماهه نخست سال جاری میلادی افزایش فروش چشمگیری داشته اند.

طبق گزارش انجمن بیمه عمومی در این کشور، 11 شرکت بیمه عمر کره جنوبی در این بازه زمانی 90.7 میلیارد وون (80.86 میلیون دلار) سود عملیاتی در بخش فروش بیمه وسایل نقلیه موتوری داشته اند. این در حالی است که میزان زیان های عملیاتی ترکیبی در این کشور در سال پیش از آن حدود 57.6 میلیارد وون بوده است.

طبق این گزارش، تنها شرکت سامسونگ فایر از بخش بیمه وسایل نقلیه موتوری سود عملیاتی 45.8 میلیارد دلار را کسب کرده که در قیاس با سال پیش از آن در همین بازه زمانی 8.2 میلیارد وون افزایش داشته است.

به دلیل اجباری بودن استفاده از بیمه اتومبیل و افزایش استفاده از اتومبیل در کره‌ جنوبی، مجموع حق بیمه دریافتی توسط شرکت های بیمه در کره‌ جنوبی از سال ۱۹۸۳ تا سال ۲۰۱۰، ۱۸ درصد افزایش داشته است. با این وجود، تنها در سال های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ شرکت های بیمه خودرو سودآوری داشته اند. این مسئله همواره یک چالش اساسی برای شرکت‌ های بیمه بوده است و همواره به دنبال آن بوده‌ اند تا بتوانند حق بیمه دریافتی را افزایش دهند که با مخالفت دولت روبه رو شده‌ اند.

طبق گزارش های منتشر شده در سال 2015 میلادی، بیش از هفت درصد از بازار بیمه در این کشور در اختیار بیمه اتومبیل قرار دارد که رقمی نزدیک به 11.5 میلیارد دلار را تشکیل می دهد. سهم بیمه شخص ثالث از این بازار 11 میلیارد دلاری، در حدود ۷۲ درصد از آن است که رقمی معادل 8.5 میلیارد دلار است. میزان خسارت ‌های پرداختی از طرف شرکت ‌های بیمه در مورد بیمه شخص ثالث در حدود 6.7 میلیارد دلار بوده است.

در این گزارش آمده است که پنج شرکت بیمه غیرعمر در این کشور، در سه ماهه نخست سال جاری 44.9 میلیارد وون سود عملیاتی را در کارنامه خود ثبت کرده اند.

طبق گزارش موسسه نظارت مالی در این کشور، میزان نسبی خسارت ترکیبی پرداخت شده در بخش بیمه اتومبیل داخلی در همین بازه زمانی 78 درصد بهبود داشته است این در حالی است که در سال پیش از آن این میزان 82.2 درصد بوده است.

یکی از مدیران اجرایی شرکت سامسونگ فایر در این باره می گوید: بهبود سود عملیاتی لزوما به این معنا نیست که حق بیمه اتومبیل در این کشور گران است. افزایش درآمد شرکت های بیمه به این دلیل است که بازار اتومبیل به شدت متنوع و پررونق است.

نام:
ایمیل:
* نظر: