کد خبر: ۶۰۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
برخی از کارشناس می گویند ممکن است در کوتاه مدت سوددهی بیمه گران کویتی کاهش یابد چرا که برخی از شرکت های بیمه به خوبی نمی دانند که این بیمه نامه های جدید چگونه باید قیمت گذاری شود.
 کارشناسان تخصصی صنعت بیمه انتظار دارند که بازار بیمه در کشور کویت در سال های آینده افزایش سود خوبی را تجربه کند.

  به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس ريويو ؛ ، طبق گزارش های منتشر شده انتظار می رود که حق بیمه کل در کویت در طول سال جاری حدود 30 درصد رشد کند که اصلی ترین دلیل آن رشد بازار تجاری بیمه درمان است.

وزارت بهداشت کویت اخیرا اعلام کرده است، در نظر دارد طرحی که شامل توریست های و کارگران خارجی می شود و گروهی در حدود سه میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد، اجرایی کند. طبق این طرح این افراد می توانند با خرید بیمه نامه درمان محلی از بیمارستان ها و کلینک های فعال در این کشور استفاده کنند. همچنین در نیمه دوم سال گذشته میلادی، این وزارتخانه به شرکت های بیمه اجازه داد تا قراردادی 82 میلیون دلاری برای یک سال را منعقد کنند. طبق این قرارداد، حدود 107 هزار بازنشسته برای استفاده از سیستم درمان اجتماعی ثبت نام کردند.

اما برخی از کارشناس می گویند ممکن است در کوتاه مدت سوددهی بیمه گران کویتی کاهش یابد چرا که برخی از شرکت های بیمه به خوبی نمی دانند که این بیمه نامه های جدید چگونه باید قیمت گذاری شود. 

در انتهای این گزارش آمده است که حق بیمه ثبت شده مستقیم توسط شرکت های داخلی در این کشور در سال گذشته با رشد 7.4 درصدی به 347 میلیون دینار کویت، (1.143 میلیارد دلار) رسیده است که در قیاس با حق بیمه ثبت شده در سال 2015، 323 میلیون دینار، رشد خوبی را تجربه کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: