کد خبر: ۶۰۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
پتروشیمی بوعلی سینا واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر در استان خوزستان يك سال پيش دچار آتش‌سوزی شد.
شركت‌هاي بيمه محلي در ايران، 107 ميليون دلار بابت خسارت آتش سوزي در يكي از مجتمع‌هاي پتروشيمي در اين كشور پرداخت كردند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس، يك كنسرسيوم بيمه داخلي در ايران‌كه با مديريت بيمه‌دولتي "ايران" در اين كشور هدايت مي شود، 94 ميليون يورو (107ميليون دلار) بابت جبران خسارت وارد شده به مجتمع پتروشيمي بوعلي در بندر بوشهر پرداخت كردند.

در اين گزارش آمده است كه اين كنسرسيوم از 11 شركت بيمه محلي تشكيل شده است كه اين مجتمع پتروشيمي تحت پوشش بيمه مسئوليت عمومي آنان بود. اما مسئول پرداخت 60 درصد از خسارت هاي مالي وارد شده به اين مجتمع بر عهده شركت بيمه ايران است.

طبق اين گزارش، شركت بيمه "اسيا" و "البرز" پس از بيمه دولتي ايران مسئول پرداخت 9 درصد از ميزان خسارت هاي وارد شده به اين مجتمع بوده اند. 

در حال حاضر ۱۹ شرکت پتروشیمی تحت پوشش کنسرسیوم بیمه ای هستند.

پتروشیمی بوعلی سینا  واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر در استان خوزستان يك سال پيش دچار آتش‌سوزی شد. ساعاتی بعد از مهار آتش‌ سوزی در یکی از برج‌ های مجتمع بوعلی سینا، یکی دیگر از مخازن این مجتمع به علت نشت نفت و حرارت شدید باقی ‌مانده در محل آتش‌ سوزی قبلی آتش گرفت. مأموران آتش‌ نشانی سرانجام توانستند پس از سه روز تلاش بی وقفه آتش را به طور کامل مهار کنند.

مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا یکی از واحدهای تولیدکننده مواد آروماتیک است که مالک سهام آن شرکت هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.

نام:
ایمیل:
* نظر: