کد خبر: ۶۰۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
بيشترين ميزان كاهش در ميزان حق بيمه هاي ثبت شده متعلق به شركت "يونايتد اينشورنس" بوده است كه نسبت به سال 2015 ميلادي كاهش 37 درصدي را تجربه كرده است.
با وجود رشد حق بيمه ها در امارات متحده عربي، شعبه هاي شركت هاي بيمه خارجي در اين كشور از كاهش سود خود خبر داده اند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، ميزان سود كسب شده توسط 32 شعبه شركت هاي بيمه خارجي كه در امارات فعاليت مي كنند، با 60 درصد كاهش به 236ميليون درهم امارات (64.25 ميليون دلار) در سال 2016 ميلادي رسيده است؛ اين در حالي است كه اين رقم در سال 2015 حدود 593 ميليون دلار بوده است.

طبق تحقيق شركت مديريت مشاوره اي "بدري" واقع در دوبي، اين شرايط در حالي رقم خورده است كه ميزان حق بيمه ثبت شده در اين كشور از 10.95 ميليارد درهم در سال 2015 ميلادي به 11.55 ميليارد درهم در سال گذشته رسيده است. اين ميزان نشانگر افزايش 5.5 درصدي حق بيمه ها در اين كشور عربي بوده است.

طبق اين گزارش، پنج شعبه خارجي فعال در اين كشور متعلق به شركت هاي مختلف خارجي از جمله "مت لايف"، "آكسا گالف"، "لايف اينشورنس"، "قطر اينشورنس" و گروه "عرب اينشورنس" هستند كه در مجموع هفت ميليارد درهم در سال 2016 ميلادي حق بيمه تركيبي دريافت كرده اند؛‌ اين رقم در سال پيش از آن، 6.7 ميليارد درهم بوده است. بيشترين ميزان كاهش در ميزان حق بيمه هاي ثبت شده متعلق به شركت "يونايتد اينشورنس" بوده است كه نسبت به سال 2015 ميلادي كاهش 37 درصدي را تجربه كرده است.

پيش از اين نيز موسسه رتبه بندی "استاندارد اند پورز" تحت گزارشی با عنوان "بازار بیمه امارات: درآمد و قوانین تحت فشار فزاینده" پيش بيني كرده بود که خلاف رشد خوب حق بیمه ها در سال 2015 میلادی، بسیاری از شرکت های بیمه در این کشور با فشارهای متعددی مواجه هستند.

با اين وجود در گزارش ها آمده است كه صنعت بیمه در امارات متحده عربی در سال گذشته به مدد توسعه منطقه ای و شرایط اقتصادی رشد خوبی داشته است و اکنون نیز مقامات ابوظبی انتظار دارند این شرایط حداقل در شش ماه نخست سال جاری ادامه داشته باشد. همچنين روند مطلوب اقتصادی و شرایط سیاسی نیز به این رشد کمک شایانی کرده است، به عنوان مثال در دو شهر ابوظبی و دوبی سرمایه گذاری های باثباتی در پروژه های ساختمانی، مدرسه سازی و ساخت جاده شده است که انتظار می رود این روند، تولید ناخالص داخلی این کشور را تا سال 2019 میلادی سالانه 3.5 درصد افزایش دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر: