کد خبر: ۶۰۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
چاغلار دمیرل معاون حزب دموکراتیک خلق ها بوده و پیش از این نیز در جریان رسیدگی به پرونده دیگر به تحمل 6 ماه زندان محکوم شده است.
صنعت بیمه - چاغلار دمیرل نماینده شهر دیاربکر در مجلس ملی ترکیه و عضو حزب دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) به تحمل 90 ماه مجازات حبس محکوم شد. 

به گزارش ایرنا و به نقل از وبسایت روزنامه حریت، دادگاه شهر دیاربکر با صدور حکمی خانم چاغلار دمیرل نماینده شهر دیاربکر در مجلس ملی ترکیه و نماینده حزب ح.د.پ را به اتهام عضویت در گروههای تروریستی مسلح به هفت سال و نیم مجازات حبس محکوم کرد.

وی به اتهامات تروریستی دستگیر و بازداشت شده و پیش از این از سوی شعبه پنجم دادگاه جرائم سنگین دیاربکر محکوم شده بود و وکلای وی نیز، دمیرل را بیگناه خوانده و خواستار آزادی وی شده بودند.

به گزارش ایرنا، چاغلار دمیرل معاون حزب دموکراتیک خلق ها بوده و پیش از این نیز در جریان رسیدگی به پرونده دیگر به تحمل 6 ماه زندان محکوم شده است.

اتهام قبلی وی تحقیر ملت، دولت و تحقیر سازمان ها و تشکیلات دولتی ترکیه بوده است.

صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک داغ رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه نیز به همراه 9 نفر از نمایندگان این حزب همچنان از 14 آبان ماه سال گذشته بازداشت شده و در زندان به سر می برند.

تعداد اعضای حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) به عنوان سومین حزب بزرگ حاضر در مجلس این کشور در پی سلب عضویت یوکسک داغ و نورسل آیدوغان به 57 نفر کاهش یافته است.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری
نام:
ایمیل:
* نظر: