کد خبر: ۶۰۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
بازار تجاري هم در آسيا و هم در جهان پس از سه سال كاهش از سال 2014 ميلادي، بهبود يافته است .
ادامه رشد اقتصادي در بزرگترين قاره جهان، باعث مي شود كه چشم انداز صنعت بيمه در اين قاره بيش از گذشته اميدوارتر شود.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، "ميكائيل هيس" رئيس گروه اقتصادي شركت بيمه آلماني "آليانز" در گفت و گوي تاكيد كرد كه انتظار مي رود رشد اقتصادي در قاره بزرگ آسيا همچنان حالت ارتجاعي خود را در سال 2018 حفظ كند كه اين شرايط آينده صنعت بيمه را بيش از گذشته روشن تر مي كند.

او با اشاره به رشد قوي اقتصادي در چين ادامه داد: بازار تجاري هم در آسيا و هم در جهان پس از سه سال كاهش از سال 2014 ميلادي، بهبود يافته است و آليانز پيش بيني مي كند كه قاره آسيا به غير از كشور ژاپن رشد 6 و 5.7 درصدي را به ترتيب در سال جاري و آينده تجربه كند.

در اين گزارش آمده است كه اما يك پيش شرط وجود دارد و آن افزايش عظيم بدهي هاي خصوصي در آسيا به دليل كم بودن نرخ بهره بانكي است. اين مسئله باعث شده تا برخي از كشورها نتوانند رشد اقتصادي پايداري را تجربه كنند.

اين كارشناس بيمه انتظار دارد كه روساي بانك هاي مركزي و قانونگذاران در اين قاره حركت هماهنگي را براي جلوگيري از روند افزايشي بدهي هاي خصوصي انجام دهند. 

او در ادامه گفت: بر اين باورم كه ثابت مالي در سال جاري همچنان يكي از اهداف بانك هاي مركزي در بزرگترين قاره جهان است. 

ميكائيل هيس اما تاكيد مي كند كه شرايط سياسي و اقتصادي جهان بيش از آنچه تصور مي شود در حال تغيير است و بدون شك رشد جهاني سازي در سال جاري كندتر از قبل خواهد بود. به همين دليل، تجارت رشدي سريع تر از رشد توليد ناخالص داخي در جهان نخواهد داشت.

در انتهاي اين گزارش آمده است كه بر اساس آمار منتشر شده از سوي سازمان تجارت جهان، در سال 2016 ميلادي براي نخستين بار در 15 سال گذشته، تجارت جهاني رشدي كندتر از توليد ناخالص داخلي در كل جهان داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: