کد خبر: ۶۰۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
جلسه سناي آمريكا براي راي گيري درباره اين طرح جديد قرار بود، روز گذشته برگزار شود ولي بارديگر اين راي گيري به تعويق افتاد.
جلسه رای گیری سنای آمریکا در مورد طرح بیمه درمانی "دونالد ترامپ" رئيس جمهوري اين كشور،  به دلیل جراحی رئیس کمیته نیروهای مسلح آن به تعویق افتاد.

 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاري رويترز ، بيماري و جراحي سناتور «جان مک کین» يكي از جمهوري خواهان بانفوذ آمريكايي باعث شد تا طرح بيمه درماني كه قرار است جايگزين طرح بيمه قبلي موسوم به "اوباما كر" شود، همچنان در كما باقي بماند.

جلسه سناي آمريكا براي راي گيري درباره اين طرح جديد قرار بود، روز گذشته برگزار شود ولي بارديگر اين راي گيري به تعويق افتاد. 

طبق اين گزارش، بستری شدن یک هفته ای سناتور جان مک کین پس از عمل جراحی فوری خارج کردن لخته خون، رای گیری درباره طرح بیمه خدمات درمانی جدید آمریکا را با تهدید روبرو کرده است.

طرح بیمه درمانی مورد نظر ترامپ که قرار است جایگزین اوباماکر شود، تبدیل به موضوعی جنجالی میان احزاب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا شده است زیرا هیچ یک از دموکرات های حاضر در کنگره از این طرح حمایت نمی کنند.

در همین رابطه چند روز قبل رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در صفحه توئیتر از کنگره این کشور خواست تا در تصویب لایحه بیمه درمانی مورد نظر وی تسریع کنند. رئیس جمهور آمریکا در توئیت مشابهی پیشتر اعلام کرده بود: امیدوارم سناتورهای جمهوری خواه که همه از افراد خوبی هستند، بتوانند به سرعت با کمک یکدیگر لایحه جدید و جایگزین خدمات درمانی را به تصویب برسانند.

ترامپ برای تغییر برخی از قوانین دولت پیشین این کشور در حالی تلاش می کند که برای این کار به ۵۱ رأی در مجلس سنای آمریکا نیازدارد؛ اقدامی که نیازمند مشارکت دموکرات ها نیز هست.

مهمترین نقطه قوت قانون اوباماکر، برخورداری همه شهروندان آمریکا از بیمه سلامت است، در حالی که طرح های جدید جایگزین و مورد بحث در در سنا و مجلس نمایندگان نه تنها از چنین شمولی برخوردار نیست، بلکه بخش بزرگی از بودجه حمایتی دولت برای قشر فقیر و سالمندان را حذف می کند.

در صورت تصویب طرح بیمه درمانی ترامپ در مجلس سنای آمریکا، میلیون ها آمریکایی بیمه درمانی فعلی خود را از دست ‏خواهند داد. پیش بینی می شود که با طرح جدید، قیمت بیمه درمانی در آمریکا افزایش چشمگیری یابد که فشار اقتصادی بالایی به ‏طبقات کم درآمد وارد خواهد کرد.‏

براساس آمار دفتر محاسبات کنگره آمریکا، در صورت تصویب و اجرای طرح بیمه جایگزین جمهوری‌خواهان، 14 میلیون ‏شهروند آمریکایی در همان سال نخست از خدمات بیمه درمانی که اکنون دارند، محروم خواهند شد.‏

نام:
ایمیل:
* نظر: