کد خبر: ۶۰۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
دونالد ترامپ در توئیتی به سناتورهای جمهوری خواه نوشت: آنها باید برنامه خدمات درمانی سلامت دوران اوباما را لغو کرده و بر روی برنامه جدید بیمه خدمات درمانی کار کنند. دموکرات ها هم به آن ملحق می ‌شوند.

پس از آنكه براي دومين بار طرح ارائه شده از سوي "دونالد ترامپ" رئيس جمهوري آمريكا، براي تغيير قوانين بيمه درمان در اين كشور تصويب نشد، نمايندگان جمهوري خواه در كنگره و سنا در مقابل يكديگر قرار گرفتند و اختلاف ها بين آنان شدت گرفت.

ب به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از از بي بي سي، اكنون اين احتمال وجود دارد كه برنامه جمهوری خواهان در حذف و جایگزینی برنامه بیمه خدمات درمانی دوران "باراک اوباما" سلف ترامپ، موسوم به "اوباما كر" با عدم حمایت دو سناتور این حزب به شکست بخورد.

"مایک لی" و "جری موران" دو سناتور جمهوری خواه آمریکایی گفتند که از این برنامه که از سوی دولت ترامپ مطرح شده، حمایت نمی ‌کنند. لی با اشاره به عدم حمایتش از این طرح گفت که این اقدام برای کم کردن مالیات‌های استفاده شده در تامین مالی برنامه خدمات سلامت دوران اوباما به قدر کافی مناسب نیست. جری موران نیز به صورت مستقیم از این لایحه انتقاد کرد و آن را یک "سیاست نادرست" خواند و گفت: ما حالا باید با یک روند باز قانونی را برای پیشبرد راه حل‌های خلاقانه آغاز کنیم که انتخاب بهتری را رقم بزند.

برنامه بیمه خدمات درمانی که قرار است جایگزین برنامه "بیمه خدمات سلامت" ارائه شده از سوی باراک اوباما شود "قانون تلفیق بهتر درمانی" نام دارد.

رهبر جناح جمهوری خواه در سنای آمریکا نيز روز گذشته اعلام كرد كه امکان تصویب طرح خدمات درمانی مورد نظر دونالد ترامپ، در مجلس سنا وجود ندارد. سناتور "میچ مک‌ کونل" با اظهار نومیدی از تصویب طرح جایگزین قانون "حمایت از بیماران و مراقبت‌های قابل دسترس" موسوم به اوباماکر، گفت که به جای این طرح در نظر دارد خواستار صدور مصوبه سنا به منظور تعویق اجرای این قانون به مدت 2 سال شود.

پيش از اين "راند پل" و "سوزان کالینز"، سناتورهای جمهوری خواه از ایالت ‌های "کنتاکی" و "مِین" نيز مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده بودند.
طبق گزارش‌هاي منتشر شده، حزب جمهوری خواه اکثریت کرسی‌‌ها را در هر دو مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا در اختیار دارد، اما اکثریت آن در مجلس سنا تنها 2 کرسی است،

درحالیکه چهار سناتور از این حزب با طرح جایگزینی اوباماکر مخالفت کرده‌اند و سناتورهای دموکرات نیز به آن رای موافق نخواهند داد.

به همين دليل اكنون و تحت شرايط جديد امكان تصويب طرح ارائه شده از سوي ترامپ براي تحول در صنعت بيمه درمان اين كشور وجود ندارد.

دونالد ترامپ در توئیتی به سناتورهای جمهوری خواه نوشت: آنها باید برنامه خدمات درمانی سلامت دوران اوباما را لغو کرده و بر روی برنامه جدید بیمه خدمات درمانی کار کنند. دموکرات ها هم به آن ملحق می ‌شوند.

شماری از جمهوری خواهان این طرح را به خاطر افزایش مداخله و هزینه دولت در بخش خدمات درمانی مورد انتقاد قرار داده بودند و یکی از محورهای تبلیغاتی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی لغو این قانون بود. او وعده داده بود که با لغو قانون اوباماکر، قانون درمانی دیگری را به جریان بیاندازد که کم هزینه ‌تر و موثرتر باشد اما به نظر می ‌رسد که در این زمینه موفق به جلب نظر مساعد همه سناتورهای هم حزبی خود هم نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: