کد خبر: ۶۱۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
حملات اخير صورت گرفته مانند حمله بدافزار "واناكري" كه به كامپيوترهاي بيش از 150 كشور جهان در ماه مي حمله كرد و بلافاصله حمله ويروس مخرب "پتيا" در ماه گذشته باعث شده تا بسياري از مديران بازنگري در سياست هاي بيمه اي خود را در اولويت قرار دهند.
در آخرين تحقيقات منتشر شده توسط يك شركت بيمه در قاره آسيا، آمده است كه تنها 10 درصد از شركت هاي تجاري در اين قاره در برابر حملات سايبري بيمه هستند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس  در تحقيق شركت "كيو بي سي"  يكي از شركت هاي بيمه در استراليا، آمده است كه از هر 10 شركت تجاري فعال در هنگ كنگ تنها يك شركت، بيمه حملات سايبري خريداري كرده است و اين در حالي است كه در ديگر كشورهاي اين قاره، شرايط بهتر از هنگ كنگ نيست.

"مارسلو تيكسيرا" رئيس اين شركت بيمه كه بيشتر در زمينه بانك-بيمه فعاليت ميكند، در مصاحبه با روزنامه "سات چاينا مورنينگ پست" گفت، اين شرايط در آينده نزديك به ويژه پس از افزايش حملات جديد زيان‌ده كه تعداد زيادي از شركت ها از آسيب هاي آن در امان نبودند، تغيير خواهد كرد. 

اين تحقيق كه در آن از يك هزار و 200 مدير اجرايي از چهار بازار بزرگ اقتصادي در قاره آسيا يعني هنگ كنگ، مالزي، سنگاپور و اندونزي سئوالاتي پرسيده شده، نشان مي دهد كه از ماه مارس تا ماه مي سال جاري حدود 95 درصد شركت كنندگان در اين پژوهش اقدام به خريد بيمه هاي عمومي كرده اند؛ اما در اكثر اين بيمه نامه ها اين شركت‌ها در برابر ريسك هاي مانند وارد آمدن خسارت به اموال يا آتش سوزي تحت پوشش قرار گرفته اند.

اين در حالي است كه تنها 50 درصد از اين مديران بيمه مسئوليت خريداري و تنها 10 درصد از شركتهاي كوچكتر اقدام به خريد بيمه مسئوليتي كرده اند كه از آنان در برابر خسارت هاي ناشي از تعطيلي ناگهاني، كاهش مشتري و حملات سايبري حفاظت كند. 

اما حملات اخير صورت گرفته مانند حمله بدافزار "واناكري" كه به كامپيوترهاي بيش از 150 كشور جهان در ماه مي حمله كرد و بلافاصله حمله ويروس مخرب "پتيا" در ماه گذشته باعث شده تا بسياري از مديران بازنگري در سياست هاي بيمه اي خود را در اولويت قرار دهند.

پس از اين حملات، "اريك هوي كام-كواي" مديراجرايي بيمه "زوريخ" در هنگ كنگ اعلام كرد كه اين شركت حوزه فعاليت خود را براي تحت پوشش قرار دادن شركت هاي تجاري كوچك و متوسط در برابر چنين حملاتي توسعه مي دهد.

طبق اين گزارش، اين شركت تا سه سال گذشته تنها شركت هاي بزرگ را در برابر چنين حملاتي تحت پوشش قرار مي داد. 

اين مدير بيمه اي اكنون مي گويد، ما بر اين باوريم كه شركت هاي كوچك و متوسط نيز احتياج به بيمه اي دارند تا از آنان در برابر حملات سايبري حفاظت كند و آنان در صورت توقف ناگهاني فعاليت هايشان و كاهش مشتري هايشان بيمه شوند.

او ادامه مي دهد كه از ديد بسياري از مديران شركت هاي تجاري كوچك، بيمه حملات سايبري بسيار پيچيده هستند و به همين دليل خريد اين بيمه نامه با توجه به گران بودن آن، ارزش چنداني ندارد. 

اما تيكسيرا در اين تحقيق تاكيد مي كند، شركت بيمه "لويدز لندن" پيش بيني كرده كه ميزان خسارت هاي جهاني بر اثر حملات سايبري تا سال 2020 ميلادي، شش برابر خواهد شد و به رقم سه تريليون دلار خواهد رسيد. در سال 2016 ميلادي اين قبيل از خسارت ها تنها 450 ميليارد دلار بوده است.

اين كارشناس بيمه ادامه مي دهد كه بيشتر شركت ها هنگامي اقدام به خريد بيمه نامه مسئوليت مي كنند كه به شركت آنان خسارتي وارد شده باشد. در حقيقت پس از درك دقيق ميزان خسارت ها، مديران به اهميت داشتن بيمه نامه اي جامع پي مي برند.

در اين گزارش آمده، اين امر نشان مي دهد كه چرا شركت هاي كوچك تمايلي به خريد بيمه نامه حملات سايبري ندارند. تنها 13 درصد از شركت ها در هنگ كنگ تاكنون از چنين حملاتي زيان ديده اند اما اين رقم در سنگاپور 24 درصد گزارش شده است. از همين رو، ميزان مراجعه براي خريد چنين محصولات بيمه اي از سوي مديران شركت هاي سنگاپوري بيش از كشورهاي ديگر آسياست.

در انتهاي اين گزارش آمده، از ميان اين چهار بازار هدف، شركت هاي فعال در مالزي توجه چنداني به خريد بيمه نامه هاي حرفه اي نداشته اند و تنها 45 درصد از آنان اقدام به خريد بيمه مسئوليت كرده اند؛ همچنين اين رقم در هنگ كنگ به 47 درصد مي رسد و در دو بازار اندونزي و سنگاپور 54 درصد از شركت ها تحت پوشش بيمه مسئوليت هستند.

بعلاوه 17 درصد از شركت ها در اين چهار بازار اقدام به خريد بيمه مسئوليت حرفه اي كرده اند و 15 درصد از آنان براي مديران خود بيمه مسئوليت خريده اند تا از آنان در برابر اشتباهات احتمالي در زمينه سرمايه گذاري و يا اتخاذ قوانين جديد مربوط با وظايف شان حمايت كند.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار