کد خبر: ۶۱۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
دولتمردان روس احياي فرآيند تجاري را در دستور كار خود قرار دادند كه بازنگري در قوانين مربوط به صنعت بيمه در اولويت برنامه هاي آنان قرار داشت. اين برنامه انتظار مي رود به زودي در سراسر اين كشور اجرايي شود.
با وجود تلاش دولت روسيه مبني بر بازنگري و ايجاد تحول در بخش هاي اقتصادي اين كشور به ويژه صنعت بيمه، گزارش ها حاكي از كاهش 15.65 درصدي ميزان حق بيمه ها در اين كشور است.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس، در سه ماهه نخست سال جاري ميلادي ميزان حق بيمه هاي دريافت شده توسط شركت هاي محلي در روسيه حدود 15.65 درصد كاهش داشته است و به رقم 9.74 ميليون روبل رسيده است.

اين شرايط باعث شده تا شركت هاي تخصصي متوسط و كوچك از بازار رقابت خارج شوند و درآمد شركت هاي بيمه اتكايي به شدت كاهش يابد.

اين در حالي است كه پس از اعمال تحريم هاي جهاني عليه روسيه و كاهش رشد اقتصادي در اين كشور، دولتمردان روس احياي فرآيند تجاري را در دستور كار خود قرار دادند كه بازنگري در قوانين مربوط به صنعت بيمه در اولويت برنامه هاي آنان قرار داشت. اين برنامه انتظار مي رود به زودي در سراسر اين كشور اجرايي شود.

طبق گزارش ها، "ولاديمير پوتين" رئيس جمهوري روسيه براي تاسيس شركت ملي بيمه اتكايي در اين فدراسيون، قانوني را امضا كرد كه در حقيقت اصلاح شده قانون سازمان هاي صنعت بيمه روسيه است. در طول بررسي اين قانون جديد در دوما در سال 2015 و اوايل سال جاري ميلادي، هم نمايندگان صنعت بيمه روسيه و هم جوامع حقوقي انتقاداتي را عليه اين لايحه مطرح كردند. به گفته متخصصان روسي، اين قانون جديد نتايج و تاثيرات متفاوتي بر بيمه گذاران و بيمه گران اتكايي مي گذارد و بنابراين شركت هاي بيمه روسيه بايد در قوانين خود براي تطابق با اين بيمه گر اتكايي جديد تجديدنظر كنند.

"نيكولاي گالوشين" رئيس يكي از شركت هاي بيمه در روسيه در اين باره مي گويد: ما انتظار داشتيم با توجه به تغيير قوانين اقتصادي از اول ماه ژانويه، شركت هاي بيمه شرايط بهتري را تجربه كنند اما نه تنها اين اتفاق روي نداد بلكه شاهد كاهش ميزان حق بيمه ها هم بوديم.

در ابتداي سال 2017 ميلادي، "ايگور ژوك" مديركل بخش بازار بيمه بانك مركزي فدارسيون روسيه با انتشار بيانيه اي تاكيد كرد نتايج به دست آمده ما را بر آن داشت تا بانك مركزي را موظف به پيگيري ريسك هاي كنيم تا شركت هاي بيمه بتوانند شرايط را بهتر از گذشته مديريت كنند.

به گفته مقامات رسمي روسيه، در حال حاضر حدود يك سوم شركت هاي بيمه اتكايي در اين كشور براي پيشبرد اهداف شان، برنامه هاي متفاوتي براي اجرا در دست دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: