کد خبر: ۶۱۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
مجامع عمومی عادی سالانه ۲۶ شرکت بیمه در مهلت قانونی برگزار و صورت‌های مالی آن‌ها همراه با مشخص شدن سود تقسیمی و پاداش‌های هیات مدیره تصویب شده است.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس کل بیمه مرکزی از برگزاری مجامع شرکت‌های بیمه غیر دولتی در مهلت قانونی و با رعایت ملاحظات نظارتی بیمه مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجامع شرکت‌های بیمه در حالی در موعد قانونی برگزار و صورت‌های مالی آن‌ها به تصویب رسید که براساس تصمیم سازمان بورس، صورت‌های مالی بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و بیمه‌ها باید براساس استاندارد بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) تنظیم می‌شد.

مجامع عمومی عادی سالانه ۲۶ شرکت بیمه در مهلت قانونی برگزار و صورت‌های مالی آن‌ها همراه با مشخص شدن سود تقسیمی و پاداش‌های هیات مدیره تصویب شده است.

آخرین مهلت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه شرکت‌های بیمه و تائید صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال گذشته روز شنبه ۳۱ تیرماه بود و تا پایان این مهلت مجمع عمومی شرکت‌های بیمه آسیا، البرز، دانا، معلم، پارسیان، کارآفرین، رازی، سامان، دی، ملت، نوین، پاسارگاد، میهن، کوثر، ما، آرمان، تعاون، سرمد، تجارت نو، زندگی خاورمیانه و حکمت صبا از شرکت‌های فعال در سرزمین اصلی و مجمع شرکت‌های حافظ، امید، ایران معین، آسماری و متقابل کیش از شرکت‌های بیمه فعال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شده است.

بیمه سینا از شرکت هایی است که مجمع عمومی آن برگزار نشد. این شرکت دلیل برگزار نشدن مجمع عمومی عادی سالیانه خود را اعلام کرد که براساس آن لغو جلسه مجمع صرفا به منظور رعایت مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر انتشار گزارش حسابرسی شده صورت‌های مالی بوده است.

تاریخ مجامع عمومی عادی شرکت‌های بیمه اتکایی ایرانیان و اتکایی امین با مجامع دیگر شرکت‌های بیمه متفاوت است. همچنین مجمع عمومی شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان تن‌ها شرکت بیمه دولتی که بیش از ۴۰ درصد از بازار را در اختیار دارد به طور معمول در شهریور ماه و با حضور معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد، رئیس کل بیمه مرکزی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حسابرسی و ... برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: