کد خبر: ۶۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
طبق اين گزارش،‌ با اين پروژه شركت هاي بيمه فعال در آسيا مي توانند به شدت بر سرمايه‌گذاري در بخش هاي مختلف متمركز شوند و اين پروژه باعث رشد صنعت بيمه در ميان اين كشورها مي شود.

طرح "يك كمربند- يك جاده" كه از سوي دولت چين مطرح شده و به "جاده راه ابريشم جديد" نيز معروف شده است، كمك شاياني به گسترش صنعت بيمه در آسيا به ويژه چين خواهد كرد.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس، اين طرح كه 60 كشور آسيايي، اروپايي و آفريقايي را از طريق دريا و زمين به هم متصل مي كند، كمك شاياني به بخش هاي مختلف صنعت بيمه خواهد كرد؛ به ويژه صنعت بيمه دريايي.

كشورهاي كه شامل اين طرح مي شوند، با يكديگر 15.5 درصد از حق بيمه اموال و دارايي را به خود اختصاص مي دهند. همچنين اين كشورها 20 درصد از حق بيمه حمل و نقل دريايي و هواي و حمل و نقل زميني در جهان را در اختيار دارند.

طبق اين گزارش،‌ با اين پروژه شركت هاي بيمه فعال در آسيا مي توانند به شدت بر سرمايه‌گذاري در بخش هاي مختلف متمركز شوند و اين پروژه باعث رشد صنعت بيمه در ميان اين كشورها مي شود.

طرح راه ابریشم جدید یا طرح یک کمربند و یک جاده، یک طرح سرمایه‌ گذاری در زیربناهای اقتصادی بیش از ۶۰ کشور جهان وتوسعه دو مسیر تجاری کمربند اقتصادی راه ابریشم و راه ابریشم دریایی است که توسط چین در سال ۲۰۱۳ ارائه شده است. پشتوانه این طرح قدرت صنعتی اقتصاد چین و توان سرمایه‌ گذاری آن است. این طرح می ‌تواند به همراه قدرت نظامی چین، به هژمونی این کشور در آسیای شرقی بیانجامد و در نهایت با تفوق بر مسیرهای تجاری خشکی و آبی اوراسیا، چین را به سوی قدرت برتر در اقتصاد جهانی رهنمون شود.

موافقان این طرح، آن را راهی برای شکاف زیرساخت‌ ها بین کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه، کمک به رشد اقتصادی این کشورها و رونق تجارت بین‌المللی می دانند اما مخالفان آن را طرحی استعماری می ‌دانند که بسیاری از کشورهای هدف، توان بازپرداخت دیونش را ندارند و قراردادهایش شفاف نیست.

براساس ارزیابی اولیه، جمعیت کل کشورهای مسیر "یک کمربند- یک جاده" نزدیک به 4 میلیارد و 400 میلیون نفر است. کل اقتصاد این کشورها حدود 2 میلیارد و 100 میلیون دلار ارزش دارد که به ترتیب 63 و29درصد از جمعیت و اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است.

اجلاس راه ابریشم جدید یا نشست یک کمربند و یک جاده، نشست 2 روزه مقامات عالی رتبه صد کشور جهان در پکن با میزبانی و محوریت چین است که طی روزهای ۱۴ و ۱۵ ماه مي ۲۰۱۷ میلادی برگزار شد. در این نشست، "شی جین پینگ" رئیس جمهور چین، از کشورها خواست که حمایت‌ گرایی را رد کنند و روند جهانی شدن را بپذیرند. در خاتمه، جمعی از رهبران حاضر در نشست، موافقتنامه راه ابریشم جدید را امضا کردند.

كارشناسان اقتصادي تاكيد مي كنند كه اين جاده ابريشم جديد مي تواند تجارت بين الملل را شكوفا كند و اين گسترش تنها به شركت هاي بيمه محدود نمي شود.

در اين گزارش آمده است كه در زمان رشد سريع اقتصادي در چين، بيمه گران چيني فعال در بازار دحمل و نقل دريايي توانستند با توسعه فعاليت هاي خود جايگاه دوم در جهان را تصاحب كنند و اكنون بزرگترين شركت بيمه حمل و نقل دريايي در كشور چين فعاليت مي كند.

بيشتر كشورهاي كه در اين طرح جاي مي گيرند، نفوذ بيمه كمتر از يك درصد دارند و اين در حالي است كه بخش بيمه اموال و دارايي حدود 15.5 درصد از سهم بازار جهاني بيمه را به خود اختصاص داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: