کد خبر: ۶۱۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
بسياري از دارايي ها در اين كشور بيمه نيستند؛ براي مثال بيش از 80 درصد خانه ها و آپارتمان هاي خصوصي و شخصي در لبنان پوشش بيمه اي مناسب ندارند.
دولت لبنان مي گويد كه بازار بيمه اين كشور در سال هاي آينده رشد 200 درصدي را تجربه ميكند.

 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس ريويو ؛ "رائد خوري" وزير اقتصاد لبنان اعلام كرد كه دولت اين كشور طرحي در دست دارد بر اساس آن صنعت بيمه اين كشور شاهد رشد سه برابر در ميزان حق بيمه ها خواهد بود و اين رقم از 1.5 ميليارد دلار كنوني به 4.5 ميليارد دلار در سالهاي آينده خواهد رسيد.

اين وزير لبناني در گفت و گو با با روزنامه لبناني "ديلي استار" بدون اشاره به جزئيات اين طرح گفت كه ما طرح محقق شده اي براي بخش بيمه داريم و در اين طرح به زيرساخت ها، شرايط محيطي، ايجاد انگيزه و چارچوب هاي قانوني ضروري براي اين رشد توجه شده است. 

او ادامه داد كه اين طرح از چند طريق مانند تحول در بخش بيمه دارايي و مسئوليت كه در حال حاضر 16 درصد از كل حق بيمه ها را به خود اختصاص مي دهند، اجرايي خواهد شد. 

خوري افزود: بسياري از دارايي ها در اين كشور بيمه نيستند؛ براي مثال بيش از 80 درصد خانه ها و آپارتمان هاي خصوصي و شخصي در لبنان پوشش بيمه اي مناسب ندارند. 

به گفته وزير اقتصاد لبنان، طرح دولت همچنين با توسعه بازار بازنشستگي خصوصي در قالب چارچوب هاي قانوني محقق مي شود و اين مسئله جنبه ويژه و خاص آينده صنعت بيمه در لبنان است چرا كه اكنون هيچ نظام بازنشستگي مشخصي در بخش خصوصي لبنان وجود ندارد.

از سوي ديگر، "ناديه هابل" رئيس كميسيون نظارت بيمه لبنان گفت كه بازار بيمه اين كشور نياز به خلاقيت و تكنولوژي ديجيتال دارد و خلاقيت مي تواند بار ديگر موتور صنعت بيمه لبنان را روشن كند.  
او افزود: بخش بيمه لبنان در حال حاضر سه درصد توليد ناخالص داخلي اين كشور را به خود اختصاص داده است كه رشد اين صنعت مي تواند به بهبود ديگر صنايع لبنان نيز كمك كند.

پيش از اين در گزارش ها آمده بود كه میزان کل حق بیمه ثبت شده در بازار لبنان در سال 2016 به 471.1 میلیون دلار رسید که نسبت به حق بیمه ثبت شده در سال پیش از آن یعنی 443.7 میلیون دلار، رشد 6.2 درصدی را نشان می دهد. در حال حاضر 35 بیمه گر عمر در لبنان در حال فعالیت هستند. 

در سال گذشته میلادی 19 شرکت بیمه عمر در لبنان اعلام کردند که رشد خوبی داشته اند و 10 شرکت گزارش دادند که رشد آن دورقمی شده است. این در حالی است که 13 شرکت شاهد کاهش رشد خود بوده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: