کد خبر: ۶۱۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
معرفي بيمه اسلامي در اكثرا بازارهاي منطقه نشان مي دهد كه دولت هاي آفريقاي بر رشد اين نوع از بازار بيمه متمركز شده اند و آن را در اولويت برنامه هاي خود قرار داده اند.
طبق آخرين گزارش هاي منتشر شده چشم انداز بيمه تكافل در قاره آفريقا بسيار اميدواركننده است.

 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس ريويو ؛ تحليلگران صنعت بيمه بر اين باورند كه بازار بيمه تكافل در قاره آسيا از فرصت هاي بي نظيري براي رشد برخوردار است و اين انتظار وجود دارد كه اين نوع از بيمه در قاره آفريقا رشد خوبي را تجربه كند.

طبق گزارش منتشر شده با نام "گزارش بازار بيمه تكافل 2017- بازار خانواده و عمومي"، نياز شديدي در قاره آفريقا براي خريد بيمه تكافل وجود دارد؛ به ويژه آنكه جمعيت مسلمان عظيمي در اين منطقه از جهان زندگي مي كنند.

"تکافل" نه یک رشته‌ بیمه ‌ای، بلکه یک نظام بیمه اسلامی است و در عمل به عنوان روشی مبتنی بر ضمانت مشترک اعضای یک گروه در برابر ضرر و زیان ‌های احتمالی وارد بر هر یک از آنها مطرح می ‌شود. صنعت تکافل یا بیمه اسلامی ویژگی‌ هایی دارد که این صنعت را از صنعت بیمه‌ های بازرگانی، رایج متمایز می‌ کند. برای مثال عملیات تکافل در مقایسه با عملیات بیمه‌ های بازرگانی رایج از شفافیت مالی برخوردار بوده و همچنین خلاف بیمه‌ های رایج، تکافل شوندگان در مازاد پذیره‌ نویسی و سود سرمایه‌ گذاری‌ تکافل نیز سهیم هستند.

در اين گزارش آمده است كه در كنيا اخيرا پيش نويس ارائه بيمه تكافل تهيه و معرفي شده است و اين انتظار وجود دارد كه در تانزانيا نيز به زودي اين پيش نويس تهيه و در اختيار عموم قرار بگيرد. معرفي بيمه اسلامي در اكثرا بازارهاي منطقه نشان مي دهد كه دولت هاي آفريقاي بر رشد اين نوع از بازار بيمه متمركز شده اند و آن را در اولويت برنامه هاي خود قرار داده اند.

اين در حالي است كه به غير از آفريقا،‌ اين نوع از بيمه در سال هاي اخير در بيشتر بازارهاي آسيا و خاورميانه مانند تركيه و عمان نيز معرفي شده است كه استقبال از اين محصولات بيمه اي تنها نشانگر رشد روزافزون بازار بيمه تكافل در آينده بسيار نزديك است.

نام:
ایمیل:
* نظر: