کد خبر: ۶۱۷۰۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
پنج كشور در آسياي جنوب شرقي در فهرست پرهزينه ترين كشورهاي جهان براي تهيه بيمه درمان بين‌المللي جزو 20 كشور اول هستند.
نيمي از كشورهاي عضو در اتحاديه آ.سه.آن در فهرست گران ترين كشورهاي جهان براي تهيه بيمه درمان بين المللي قرار دارند.

   به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،،، طبق آخرين گزارش منتشر شده درباره هزينه بيمه درمان جهاني، پنج كشور در آسياي جنوب شرقي در فهرست پرهزينه ترين كشورهاي جهان براي تهيه بيمه درمان بين المللي جزو 20 كشور اول هستند.

در اين گزارش آمده است كه هزينه تهيه بيمه درمان بين المللي در سال جاري در اين پنج كشور افزايش چشمگيري داشته است. سنگاپور، تايلند، اندونزي، ويتنام و مالزي، پنج كشور گران در اين اتحاديه هستند كه در اين گزارش به نام آنان اشاره شده است.

"پاسفيك پرايم"، يك سازمان بين المللي در كه در زمينه بيمه فعاليت مي كند، مي گويد كه عوامل متعددي براي افزايش نرخ بيمه ها به صورت عمومي در اين اتحاديه دخيل است، كه يكي از آنان رشد اقتصادي به ويژه در پنج كشور بزرگ آ.سه.آن مانند اندونزي، مالزي، فيليپين، تايلند و ويتنام است. در اين كشورها با توجه به افزايش شبكه هاي درماني، طبقه متوسط به مراقبت هاي درماني به ويژه خدمات پزشكي نياز بيشتري پيدا كرده اند.

افزايش جمعيت در برخي از اين كشورها و همچنين افزايش سطح گردشگري پزشكي باعث شده تا بيمه درمان در اين مناطق رشد خوبي داشته باشد. اين در حالي است كه سنگاپور به طور سنتي مركز اصلي براي توريست هاي است قصد دارند براي درمان به خارج از كشورشان سفر كنند مانند شهروندان ساكن تايلند و مالزي كه به اين نوع از گردشگري در جهان معروف هستند. همچنين يكي از اصلي ترين دلايل افزايش تقاضا در اين مناطق، افزايش هزينه هاي پزشكي در برخي از مناطق است.

از سوي ديگر تغيير بافت جمعيتي در برخي از مناطق از جمله افزايش تعداد جمعيت جوان، افزايش استفاده از تلفن همراه و رشد جمعيت ثروتمند در چندين كشور آ.سه.آن در كنار افزايش جمعيت پير در برخي از كشورهاي ديگر منجر به گسترش تقاضا براي دريافت بيمه هاي درمان بين المللي شده است.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ.سه.آن را - که امروز به میدان جنگ اقتصادی قدرت های بزرگ جهانی تبدیل شده است - سال 1967 تایلند، اندونزی، مالزی، سنگاپور و فیلپیپین تاسیس کردند. اين اتحاديه چندي پيش نيز جامعه اقتصادي تاسيس كرد.

به گفته كارشناسان،‌ تشکیل جامعه اقتصادی واحد آ.سه.آن بدون درنظر گرفتن موانع برسر راه، می تواند تاثیرات و پیامدهای فرامنطقه ای به همراه داشته باشد. پیشنهاد این طرح به سال 1997 باز می گردد که سران این اتحادیه در کوالالامپور بر محورهای تحول آ.سه.آن به یک منطقه با رقابت بالا، پر رونق و پایدار، دارای توسعه اقتصادی یکسان، کاهش فقر و تفاوت های اقتصادی اجتماعی تاکید کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: