کد خبر: ۶۲۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
فیلم آپاندیس به یکی از موضوع‌های اجتماعی به ویژه تامین‌اجتماعی می‌پردازد. مردی که به دلیل بیکاری دفترچه درمان خود و همسرش فاقد اعتبار است و همسرش با تشخیص آپاندیس باید به اتاق عمل برود... از طرفی هم پولی ندارد تا به صورت آزاد هزینه‌هایش را متقبل شود.
فیلم «آپاندیس» ساخته حسین نمازی و تهیه کنندگی مقصود جباری در نخستین حضور بین المللی جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره مونترال را دریافت کرد.
 
  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، فیلم «آپاندیس» که در جشنواره جهانی فیلم فجر برای نخستین بار به روی پرده رفته بود، در نخستین حضور بین المللی خارج ایران و در بخش مسابقه اصلی جشنواره جهانی فیلم مونترال به نمایش در آمد و جایزه بهترین فیلمنامه را برای حسین نمازی به ارمغان آورد.

جشنواره جهانی فیلم مونترال یکی از رویدادهای پانزده گانه رقابتی بین‌المللی در تقویم فیاپف محسوب می شود که در انتخاب و نمایش فیلم های ارزشمند سینماگران ایرانی نقشی شایان توجه داشته است.

در این دوره از جشنواره مونترال، بنیاد سینمایی فارابی در مقام پخش کننده بین المللی فیلم «آپاندیس» را در بخش مسابقه جهانی و فیلم «یه وا» نخستین ساخته آناهید آباد محصول مشترک ارمنستان و ایران را در بخش غیر رقابتی فوکوس بر سینمای جهان عرضه کرد.

بر اساس گزارش بنیاد سینمایی فارابی، در این جشنواره که از ٢ تا ١٣ شهریور ماه در کشور کانادا برگزار شد، فیلم «زیر سقف دودی» ساخته پوران درخشنده نیز در بخش فوکوس بر سینمای جهان حضور داشت.
 
فیلم آپاندیس به یکی از موضوع‌های اجتماعی به  ویژه تامین‌اجتماعی می‌پردازد. مردی که به دلیل بیکاری دفترچه درمان خود و همسرش فاقد اعتبار است و همسرش با تشخیص آپاندیس باید به اتاق عمل برود... از طرفی هم پولی ندارد تا به صورت آزاد  هزینه‌هایش را متقبل شود.

قرض گرفتن دفترچه درمانی دوست و آشنایی جرقه‌ای در ذهنش می‌زند  و به نظرش کم دردسرترین وراحت‌ترین راه حل است اما مشکلات از همین جا شروع می‌شود؛ از پرسش و پاسخ‌های مسئولان پذیرش تا  باقی قضایا و در آخر نیز  فروپاشی دو خانواده  و ...
 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: