کد خبر: ۶۲۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
بیمه گذاران محترم می توانند از طریق سامانه سنهاب، اعتبار بیمه نامه خود را استعلام کنند.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ‌در نشست مدیران ارشد صنعت بیمه کشور مقرر شد از ابتدای مهر ماه برای بیمه نامه های شخص ثالث کد یکتا صادر شود.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ بیمه مرکزی اعلام کرد این موضوع در نشست مشترک رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی با مدیران عامل شرکت های بیمه بررسی و در نهایت مقرر شد این کد برای بیمه نامه ها صادر شود.

رییس کل بیمه مرکزی در این نشست  ضمن تشکر از همکاری و همراهی مدیران عامل شرکتهای بیمه، با بیان ضرورت ارسال آنلاین اطلاعات مربوط به بیمه نامه شخص ثالث به سامانه سنهاب، گفت: با آنلاین شدن اطلاعات و صدور کد یکتا برای بیمه نامه ها علاوه بر کنترل تخلفات و تقلبات، رقابت سالم و سازنده در شرکت های بیمه تقویت خواهد شد .

 همتی با تاکید بر اجرایی و عملیاتی کردن این برنامه در شرکت های بیمه ای گفت : با توجه به اینکه زیرساخت های  فناوری  ارتباطات و اطلاعات در کشور ما مطلوب است، ضروری است که مشکلات اجرایی تعیین کد واحد برای بیمه نامه ها در شرکت های بیمه ای در کوتاه ترین زمان برطرف شود و طرح مذکور طبق زمانبندی تعیین شده عملیاتی شود.

در این نشست همچنین موضوع جایگزینی کارت الکترونیکی بیمه شخص ثالث به جای بیمه نامه های کاغذی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ضمن  موافقت با حذف صدور بیمه نامه های کاغذی، مقرر شد کمیته ای مرکب از بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران پیشنهاد جایگزینی خود را تا دو هفته اعلام کنند.

در  ابتدای این نشست مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی با تشریح جزئیات سامانه سنهاب و ارائه آمار و اطلاعات مرتبط، گفت : سامانه سنهاب آمادگی لازم را برای صدور کد یکتا پس از تایید و ارسال نهایی اطلاعات مربوطه از طرف شرکت های بیمه  دارد.

بنابر این گزارش ؛  بیمه گذاران محترم می توانند از طریق سامانه سنهاب، اعتبار بیمه نامه خود را استعلام کنند.

 سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب)،وظیفه تجمیع اطلاعات و فراهم آوردن امکان نظارت و هدایت شرکت‌های بیمه را بر عهده دارد. 

سامانه سنهاب هم اکنون به نشانی www.centinsur.ir برای اطلاع از آخرین وضع بیمه ای مردم قابل دسترسی است.
Image result for ‫صدور کد یکتا برای بیمه نامه های شخص ثالث‬‎

نام:
ایمیل:
* نظر: