کد خبر: ۶۲۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
ولیکن صنعت بیمه کشور متعهد است که پس از دریافت احکام دادگاه، همه خسارت‌های متعلقه را پرداخت کند.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رییس کل بیمه مرکزی با ابراز تاسف از سقوط اتوبوس و بازهم کشته و مجروح شدن تعداد دیگری از هموطنان، دوباره بر نیاز به عزم ملی تاکید کرد و خواستار توجه جدی به توسعه بر مبنای شهر‌های "ریل محور" شد.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ عبدالناصر همتی همچنین بر پرداخت سریع خسارت دانش آموزان حادثه دیده تاکید کرد و گفت: صنعت بیمه کشور خسارت مربوط به حادثه دانش آموزان استان هرمزگان را به طور کامل پرداخت می‌کند.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: در این حادثه متاسفانه ۹ نفر جان خود را از دست داده اند که هفت نفر از آنان دانش آموزان عزیز بوده اندو تعداد هشت نفر هم مصدوم شده اند.

وی بااشاره به این نکته که به خاطر تالمات روحی بازماندگان حادثه، امکان تشکیل پرونده ممکن نبود، ازمدیر عامل و مدیران شرکت بیمه دانا به خاطر سرعت در طی فرایندهای بیمه‌ای برای پرداخت خسارت تشکر کرد و گفت: این شرکت برای تسکین الام بازماندگان مبالغی را به صورت علی الحساب به آن‌ها پرداخت کرده است. 

دکتر همتی اضافه کرد پوشش فوتی برای در گذشتگان ۲۸۰ میلیون تومان دیه کامل بعلاوه ۱۹ میلیون تومان بیمه حادثه است یعنی به هریک از متوفیان مبلغ ۲۹۹ میلیون تومان پرداخت می‌شود.


رئیس کل بیمه مرکزی میزان پرداختی علی الحساب به هریک از درگذشتگان را ۵۰ میلیون تومان اعلام و اضافه کرد: پرداخت خسارت به مصدومان قطع نخاع و قطع عضو نیازمند حکم دادگاه برای تعیین میزان دیات است چراکه میزان خسارت باید با میزان دیه، طول مدت درمان، هزینه‌های درمانی و بهداشتی و... تناسب داشته باشد، ولیکن صنعت بیمه کشور متعهد است که پس از دریافت احکام دادگاه، همه خسارت‌های متعلقه را پرداخت کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار